Konuk Sanatçılar
Anne Marie
NEZ
Cemil Sağyaşar
Metin Arolat
Ceynur


 

ANNE MARIE


ANNE MARIE DAVID 'in müzik hayatı 1972 de 'Jesus Christ Superstar' Rock Operasındaki Marie Magdalene rolü ile başlar ve 1973 yılında 'TU TE RECONNAITRAS' adlı şarkısı ile Lüksemburg'u temsil ettiği EUROVISION ŞARKI YARIŞMASINDA kazandığı birincilikle devam eder.

Bu büyük başarı ona uluslar arası bir kariyerin kapılarını açar ve bu şarkı Ingiliz, Alman, Ispanyol , Italyan ve Türkçe olarak seslendirilerek Anne Marie'ye büyük ün kazandırır.

Anne Marie David Türkiye'de büyük bir star olur. 400 gazetecinin oluşturduğu bir jüri onu 1974 yılında 'Oscar International des Varietes' ödülüne layık görür ve Anne Marie David bu ödülü Türkiye Cumhurbaşkanı Sayın Fahri Korutürk'ten alır. Bu ödül ilk defa bir Fransız artiste verilmiştir. 1975 te de ayni ödülü alan Anne Marie dünyada bu ödülü iki defa alan tek sanatçıdır.

1979 yılında Fransayı Eurovision'da  'Je suis l'enfant soleil' ile temsil eden Anne Marie üçüncü olur
1983 yılında Oslo'da 'Best Foreign Interpreter' ödülünü kazanır. 1984 yılında Fransa'da Clayde Bolling onun için  'Le vent tourbuillon' adında bir müzikal besteler ve Anne Marie meşhur aktör Michael LONSDALE ile beraber bu müzikalde oynar.        
1987 yılında Anne Marie müzik kariyerine son vermek ister ve tabiata dönerek kasabada yaşamayı tercih eder. Fakat dostları onu özel bir konser için TOULOUSE'a çağırınca 15 yıl sonra Anne Marie'nin müziğindeki profesyonellik geri gelmiş olur.  
Bir kaç hafta sonra da bir plak prodüktörü onun şarkılarıyla 'Je suis l'enfant soleil' adlı bir albüm çıkarır ve bu albüm hiç medya desteği almadan internette en çok satılan albüm ünvanını kazanır. Böyle Anne Marie müzik dünyasına dönmüş olur ve pek çok tv showlarına katılır.
23 Aralık 2004 te yeni CD albümü çıkar. Albüm Belçika'da 'LIVE' olarak kaydedilmiştir. Bu albümü finanse edenler Anne Marie'nin yıllar boyu destekçisi olan tüm dünyadan fanlarıdır. Bu albüm Anne Marie'nin sahnelere dönüşünü ve onu seven halkı temsil eder.

2006 yılında Jean RENARD ile tanışır ve böylece 'FEDERICO' adlı single doğar. Bu albümde Anne Marie'nin inanılmaz vokal kalitesi  kendini gösterir. FEDERICO  adlı şarkı Federico GARCIA LORCA'nın anısına yazılmış çigan tarzını yansıtan, şaşırtıcı özelliği yanında kuvvetli bir şarkıdır. Albümün ikinci şarkısı ise  A MI PADRE - to my father - a mon pere adlı şarkıdır ve tüm babalara ithaf olunan duygusal bir ezgidir.