BiyografiBABASI DİŞ HEKİMİ , ANNESİ ECZACI VE RESSAM , DEDESİ ASKERİ DOKTOR (GENEL CERRAH) OLAN TOLGA GÜRDİL , AİLENİN TEK ÇOCUĞU OLARAK 1974 YILINDA DÜNYA'YA GELDİ... MÜZİĞE BEŞ YAŞINDA PİYANO EĞİTİMİ İLE BAŞLADI.ÜLKEMİZİ YURT DIŞINDA DEFALARCA TEMSİL ETTİ VE KOMPOZİTÖR OLARAK ÖDÜLLER KAZANDI.GÜLAY UĞURATA VE ADNAN SAYGUN'UN ÖĞRENCİSİ.KOMPOZİSYON VE PİYANO EĞİTİMİNİN YANI SIRA İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUVARINDA ŞAN EĞİTİMİ ALDI.EUROVISION BAŞTA OLMAK ÜZERE BİR ÇOK ŞARKI YARIŞMASINDA BESTE ALANINDA ÖDÜLLERİ BULUNUYOR .
( BESTECİ OLARAK İLK ÖDÜLÜ OLAN BRONZ GÜVERCİNİ ON YEDİ YAŞINDA BEYAZ GÜVERCİN ŞARKI YARIŞMASINDA KAZANDI.SOLİST CANDAN ERÇETİN'Dİ.FİNAL JÜRİSİNDE TİMUR SELÇUK , YAŞAR KEKEVA , SELÇUK BAŞAR , SELMİ ANDAK, BÜLENT VAROL , DOĞAN ŞENER V.B.İSİMLER VARDI.AYNI YARIŞMADA BESTECİ OLARAK SUAVİ,NEZİH YEŞİLNİL,GÖKHAN KIRDAR,OZAN ÇOLAKOĞLU,ÇELİK,CAHİT BERKAY, İLHAN ŞEŞEN,SADUN ERSÖNMEZ,SOLİST OLARAK İZEL,ÇELİK,ERCAN, AJLAN,MİNE,METİN-EDA ÖZÜLKÜ V.B. SANATÇILAR YER ALIYORDU. EUROVISION ŞARKI YARIŞMASI TÜRKİYE FİNALLERİNDE ÇEŞİTLİ YILLARDA ALTI AYRI ESERİYLE YARIŞTI , İKİ İKİNCİLİK VE BİR ÜÇÜNCÜLÜK KAZANDI. AYNI SENELERDE BESTECİ OLARAK TURHAN YÜKSELER,SAVAŞ BAĞCAN,ZAFER ÇEBİ,ASLIGÜL AYAS,CEM BEZEYİŞ, ALİ OTYAM,SEMİH BAYRAKTAR,SOLİST OLARAK ERDAL ÇELİK,SONAT BAĞCAN,TUBA ÖNAL,ŞEBNEM ÖZSARAN,AYŞE GENCER,IŞIN KARACA, İBO,SİBEL TÜZÜN, V.B. SANATÇILAR FİNALLERDE YER ALIYORLARDI.
1991 TRT ALTIN ANTEN BESTE YARIŞMASINDA İKİ ESERİYLE FİNALDE YARIŞTI. AYNI YIL LEVENT ÇOKER,DAĞHAN BAYDUR,CAN ATİLLA,FATİH ERKOÇ,SADUN ERSÖNMEZ,MİNE MUCUR,MÜFİT BAYRAŞA FİNALDE Kİ DİĞER BESTECİLER ARASINDAYDI.
1992 BEYAZ GÜVERCİN ŞARKI YARIŞMASINDA DA FİNALDE YER ALAN GÜRDİL'İN YANI SIRA AYNI YARIŞMADA ASYA,SUAT SUNA SOLİST OLARAK BULUNUYORLARDI.
TOLGA GÜRDİL TİMUR SELÇUK'UN BAŞKANLIĞINDA Kİ POPSHOW 1994 ŞARKI YARIŞMASINA BESTECİ SEMRA ÖZTAN'IN ESERİNİN ARANJÖRÜ OLARAK KATILDI VE FİNALDE YERALDI.YARIŞMADA O YIL BİRİNCİLİĞİ SOLİST OLARAK NİRAN ÜNSAL KAZANDI.
TOLGA GÜRDİL ON SEKİZ YAŞINDA POLONYA SOPOT FESTİVALİNDE EN İYİ BESTECİ SEÇİLDİ. ARDINDAN KAZAKİSTAN , İSVEÇ , V.B.BİR ÇOK ÜLKEDE BESTECİ OLARAK TÜRKİYE'Yİ TEMSİL ETTİ VE ÖDÜLLER KAZANDI.)MAESTRO&ELIZABETH BİRİNCİ YIL ÖZEL GECESİNDEN-2006

 

 

GÜRDİL,UZUN SÜRE MÜZİK YAPIMCILIĞI YAPTI. FRANSIZCA , İTALYANCA , İNGİLİZCE OLARAK YAYINLANAN ALBÜMLERİ BİR ÇOK ÜLKEDE SATIŞA ÇIKTI. MÜZİK DÜNYASINA YENİ İSİMLER VE ESERLER KAZANDIRDI.
( YAPIMCI OLARAK ONİKİ ÜLKEDEN BAŞARI ÖDÜLÜ ALDI. BU ÜLKELER ALMANYA,AVUSTURYA,BELÇİKA,FİNLANDİYA,FRANSA,HOLLANDA,
İNGİLTERE,İSVİÇRE,İTALYA,PORTEKİZ VE YUNANİSTAN) PRODÜKTÖR OLARAK BİR ÇOK SOSYAL YARDIM ETKİNLİĞİNE ÖNCÜLÜK ETTİ. ÇEŞİTLİ DERNEK , KLÜP , VAKIF , POPSAV MÜTEVELLİ KURULU VE MESAM ÜYESİ.

TOLGA GÜRDİL 1990 YILINDAN İTİBAREN TRT DE YER ALAN HALİT KIVANÇ , ÇİĞDEM TUNÇ'UN SUNDUĞU ÖZEL PROGRAMLARA , KAMERA SİZDE , SAYISAL GECE V.B PROGRAMLARA , İLK ÖZEL TV'LERİN SANATSAL FORMATLI PROGRAMLARINA KONUK OLARAK KATILMIŞTIR. TEMPO, NOKTA VE BENZERİ FORMATLI DERGİLERE RÖPORTAJLAR VERMİŞTİR.AYRICA PRODÜKSİYONUNU GERÇEKLEŞTİRDİĞİ SANATÇILAR DÖNEMİNE GÖRE BİR BAŞKA GECE , KRAL TV , HBB , ATV , SHOW HABER, STAR TV , TRT , V.B...TV'LERİN EN ÖNEMLİ PROGRAMLARINDA YER ALMIŞLARDIR.
TOLGA GÜRDİL 2009 YILINDA BESTECİ VE TÜRKİYE FESTİVAL BAŞKANI OLARAK WAFA (DÜNYA FESTİVALLER VE SANATÇILAR BİRLİĞİ) ÜYELİĞİNE SEÇİLMİŞTİR.
TOLGA GÜRDİL MESLEĞİ İLE BAĞLANTILI ÇEŞİTLİ YAN ALANLARDA DA ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR YAPMIŞTIR.BUNLAR ARASINDA STÜDYO İŞLETMECİLİĞİ,KASET DAĞITIM FİRMASI KURUCULUĞU,MÜZİK OKULU KURUCULUĞU,TURİZM ŞİRKETİ KURUCULUĞU,CAFE RESTAURAND İŞLETMECİLİĞİ,TEKSTİL BASKI FİRMASI İŞLETMECİLİĞİ,DERGİ YAYIN KURULU ÜYELİĞİ,TV KÜLTÜR SANAT DAİRE BAŞKANLIĞI,SANAT MERKEZİ GENEL SANAT YÖNETMENLİĞİ,DERGİ KÖŞE YAZARLIĞI,GÜVENLİK FİRMASI YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ BAŞLICALARIDIR....
TOLGA GÜRDİL 2006 YILINDA MAESTRO&ELIZABETH PROJESİ İLE KÜLTÜR VE TURİZM BAKANINDAN ÖZEL TEŞEKKÜR ÖDÜLÜ ALMIŞTIR. 2006 YILINDA YAPILAN MAESTRO&ELIZABETH ÖZEL ONUR GECESİNDE TEKFEN VE BORUSAN ORKESTRALARI VE İSTANBUL DEVLET OPERA VE BALESİ DE ÖZEL ÖDÜL ALMIŞ,İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ VE MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİNİN EKİPLERİ DE KONSER VERMİŞLERDİR. TOLGA GÜRDİL 2007 YILINDA İSTANBUL ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİNDE UMUT ÇOCUKLARI İÇİN,2008 YILINDA İSTANBUL CEMAL REŞİT REY KONSER SALONUNDA ENGELLİ ÇOCUKLAR İÇİN YAPILAN ULUSLARARASI FESTİVALLERİN BAŞKANLIĞINI YÜRÜTMÜŞTÜR.YİNE BU FESTİVALLER İÇİN ÖZEL ESERLER BESTELEMİŞTİR.GÜRDİL BU FESTİVALLER SIRASINDA ULUSAL VE ULUSLARARASI BİR ÇOK ÖDÜL ALMIŞTIR. TOLGA GÜRDİL 2009 YILINDA BODRUM GÜMÜŞLÜK’TE YAPILAN ULUSLARARASI MÜZİK FESTİVALİNİN BAŞKANLIĞINI YAPMIŞ,FESTİVALDE GÜRDİL’İN ESERLERİ YERLİ VE YABANCI SANATÇILAR TARAFINDAN SESLENDİRİLMİŞTİR.GÜRDİL AYRICA ÖZEL ZEKİ MÜREN ÇALIŞMASI İLE BELEDİYE’DEN TEŞEKKÜR ÖDÜLÜ ALMIŞTIR. TOLGA GÜRDİL 2004-2010 YILLARI ARASINDA YAPTIĞI MAESTRO&ELIZABETH KÜLTÜR SANAT TV PROGRAMI İLE ÜLKEMİZDE Kİ 1000 USTA SANAT İNSANINI BİYOGRAFİ VE ESERLERİYLE KONUK ETMİŞ,DEV BİR ARŞİV ÇALIŞMASINA İMZA ATMIŞTIR. TOLGA GÜRDİL,2010 YILINDA MALTA'DA DÜZENLENEN ULUSLAR ARASI HIT MÜZİK YARIŞMASINDA BESTESİYLE EN İYİ ŞARKI ÖDÜLÜNÜ ALMIŞTIR.AYRICA MALTA FESTİVALİNDE JÜRİ ÜYESİ OLARAK TÜRKİYE'Yİ TEMSİL ETMİŞTİR.TOLGA GÜRDİL 2010 İSTANBUL AVRUPA KÜLTÜR BAŞKENTİ PROJELERİNDEN OLAN ULUSLAR ARASI İSTANBUL ŞARKILARI YARIŞMASINDA JÜRİ ÜYELİĞİNE SEÇİLMİŞ VE TEŞEKKÜR PLAKETİ ALMIŞTIR.AYRICA YARIŞMANIN TÜM PRODÜKSİYONU TOLGA GÜRDİL YÖNETMENLİĞİNDE GERÇEKLEŞMİŞTİR. TOLGA GÜRDİL YİNE 2010 YILINDA İTALYA ULUSLARARASI CANZONI DAL MONDO FESTİVALİ JÜRİ ÜYELİĞİNE SEÇİLMİŞ OLUP, DELEGASYON BAŞKANI OLARAK TÜRKİYE'Yİ TEMSİL ETMİŞTİR.
EKİM 2010'DA ONİKİ ÜLKENİN KATILDIĞI KUŞADASI ULUSLAR ARASI KARDEŞ KENTLER FESTİVALİNİN HEM ORGANİZASYONU HEMDE PRODÜKSİYONUNU YAPAN GÜRDİL,DÜZENLEME KURULU BAŞKANI OLARAK KATILIMCI ÜLKELERDEN BAŞARI ÖDÜLÜ ALDI.AYRICA FESTİVALDE BİR İLKE İMZA ATILDI…..TÜM ÜLKELERDEN GELEN SANATÇILAR TOLGA GÜRDİL'E AİT KENDİLERİ İÇİN YAPILMIŞ YENİ BESTELERİ SESLENDİRDİLER.ŞARKILARA HER ÜLKE KENDİ DİLLERİNDE SÖZLER YAZDI.
TOLGA GÜRDİL EKİM 2010'DA GERÇEKLEŞEN LİTVANYA ULUSLAR ARASI KAUNAS FESTİVALİ JÜRİ ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ.GÜRDİL FESTİVALDE JÜRİ ÜYESİ OLARAK TÜRKİYE'Yİ TEMSİL ETTİ.
TOLGA GÜRDİL ARALIK 2010 TARİHİNDE DE ROMANYA ULUSLARARASI BRASOV FESTİVALİNDE JÜRİ ÜYELİĞİ VE TÜRKİYE DELEGASYON BAŞKANLIĞI GÖREVİNDE BULUNMUŞTUR.
ŞUBAT 2011 TARİHİNDE DÜZENLENEN RUSYA ULUSLARARASI ST.PETERSBURG FESTİVALİNDE JÜRİ ÜYELİĞİNE SEÇİLEN TOLGA GÜRDİL,AYNI ZAMANDA DELEGASYON BAŞKANI OLARAK ÜLKEMİZİ TEMSİL ETMİŞTİR.
TOLGA GÜRDİL MART 2011 TARİHİNDE DE ULUSLARARASI MOLDOVA FESTİVALİ JÜRİ ÜYELİĞİ VE DELEGASYON BAŞKANLIĞI GÖREVLERİNDE BULUNMUŞTUR.

2010 ULUSLARARASI MALTA FESTİVALİNDE AŞK LAZIM ADLI ESERİYLE EN İYİ ŞARKI ÖDÜLÜNÜ KAZANAN  TOLGA GÜRDİL,2011  MALTA FESTİVALİNE BESTECİ OLARAK DAVET EDİLMİŞTİR.KONSERDE HEM ÖNCE Kİ YIL BİRİNCİLİK ALAN ESERİ,HEM DE  2011 YILI İÇİN HAZIRLADIĞI ESERİ SESLENDİRİLEN TOLGA GÜRDİL,KONSERE İKİ AYRI YORUMCU İLE KATILMIŞTIR.
TOLGA GÜRDİL AYRICA WAFA DÜNYA FESTİVALLER VE SANATÇILAR BİRLİĞİNİN 2011 YILINDA MALTA’DA YAPILAN GENEL KURUL TOPLANTISINDA YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİNE SEÇİLMİŞTİR.
2011 YILINDA BULGARİSTAN VARNA’DA GERÇEKLEŞEN ULUSLARARASI SEA AND MEMORIES  FESTİVALİNDE JÜRİ ÜYELİĞİ GÖREVİNDE BULUNAN TOLGA GÜRDİL,AYNI ZAMAN DA TÜRKİYE’Yİ DELEGASYON BAŞKANI OLARAK TEMSİL ETMİŞTİR.BU FESTİVALDE ÜLKEMİZ YORUMCU DALINDA BİRİNCİLİK ELDE ETMİŞTİR.
TOLGA GÜRDİL MAYIS 2011 TARİHİNDE İTALYA NAPOLİ FESTİVALİNDE DE JÜRİ ÜYELİĞİNE SEÇİLMİŞ,AYNI ZAMANDA ÜLKEMİZİ DELEGASYON BAŞKANI OLARAK TEMSİL ETMİŞTİR.
HAZİRAN 2011  İTALYA  EUROKIDS  FESTİVALİNDE  TÜRKİYE DELEGASYON BAŞKANLIĞI  GÖREVİNDE BULUNAN GÜRDİL,AYNI ZAMANDA  ULUSLARARASI  JÜRİ ÜYESİ OLARAK GÖREV ALMIŞTIR.
TOLGA GÜRDİL TEMMUZ 2011 TARİHİNDE  İSPANYA KANARYA ADALARINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN ULUSLARARASI UNIVERSONG FESTİVALİNDE DE YİNE JÜRİ ÜYELİĞİ  VE TÜRKİYE  DELEGASYON BAŞKANLIĞI  GÖREVLERİNİ YÜRÜTMÜŞTÜR. 
TOLGA GÜRDİL’İN BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞEN 1.ULUSLARARASI SHINING STAR ÇOCUK VE GENÇLİK FESTİVALİ,18-21 AĞUSTOS 2011 TARİHLERİ ARASI İZMİR-SEFERİHİSAR’DA ALTI ÜLKENİN,ELLİNİN ÜZERİNDE KATILIMCININ,YERLİ VE YABANCI KONUK SANATÇILARIN KATILIMLARIYLA BAŞARIYLA TAMAMLANMIŞ OLUP,TOLGA GÜRDİL WAFA,LİTVANYA VE ESTONYA’DAN ÖZEL ÖDÜLLER ALMIŞTIR.TOLGA GÜRDİL'E YEREL YÖNETİMDE BAŞARI PLAKETİ SUNMUŞTUR.  
TOLGA GÜRDİL EYLÜL 2011 TARİHİNDE ESTONYA'DA GERÇEKLEŞEN ULUSLARARASI PARNU FESTİVALİNDE JÜRİ ÜYELİĞİ VE TÜRKİYE DELEGASYON BAŞKANLIĞI GÖREVİNDE BULUNMUŞTUR.
TOLGA GÜRDİL EKİM 2011 TARİHİNDE DE LİTVANYA'DA GERÇEKLEŞEN ULUSLARARASI KAUNAS FESTİVALİNİN JÜRİ ÜYELİĞİNE SEÇİLMİŞ OLUP,AYNI ZAMANDA TÜRKİYE DELEGASYON BAŞKANLIĞI GÖREVİNDE BULUNMUŞTUR.
 
ARALIK 2011'DE GERÇEKLEŞEN VE 2011 YILININ KAPANIŞ FESTİVALİ NİTELİĞİNDE Kİ ROMANYA ULUSLARARASI BRAŞOV FESTİVALİNDE DE ULUSLARARASI JÜRİ ÜYESİ OLARAK GÖREV ALAN TOLGA GÜRDİL,AYNI ZAMANDA TÜRKİYE DELEGASYON BAŞKANI OLARAK ÜLKEMİZİ TEMSİL ETMİŞTİR.

MAYIS 2012'DE POLONYA'DA GERÇEKLEŞEN ULUSLARARASI CZESTOCHOWA FESTİVALİNDE ULUSLARARASI JÜRİ ÜYESİ OLARAK GÖREV YAPAN TOLGA GÜRDİL,AYNI ZAMANDA TÜRKİYE DELEGASYON BAŞKANLIĞI GÖREVİNİ YÜRÜTMÜŞTÜR.1992 YILINDA POLONYA'DA ULUSLARARASI SOPOT FESTİVALİNDE YARIŞMACI OLARAK BULUNAN VE EN İYİ BESTECİ ÖDÜLÜNÜ KAZANAN GÜRDİL,YİRMİ YIL ARANIN ARDINDAN POLONYA'DA BU KEZ JÜRİ ÜYESİ OLARAK GÖREV ALMIŞTIR.

TOLGA GÜRDİL,HAZİRAN 2012 DE İTALYA NAPOLİ’DE DÜZENLENEN ULUSLARARASI EUROKIDS FESTİVALİNDE TÜRKİYE DELEGASYON BAŞKANI VE ULUSLARARASI JÜRİ ÜYESİ OLARAK GÖREV ALMIŞTIR.
GÜRDİL,TEMMUZ 2012 DE UKRAYNA’NIN LİVİV KENTİNDE DÜZENLENEN ULUSLARARASI MOLODA MÜZİK FESTİVALİNDE ÜLKEMİZİ DELEGASYON BAŞKANI VE ULUSLARARASI JÜRİ ÜYESİ OLARAK TEMSİL ETMİŞTİR.
TOLGA GÜRDİL YİNE TEMMUZ 2012 DE ROMANYA’DA DÜZENLENEN KRİSTAL STAR FESTİVALİNDE ÜLKEMİZİ DELEGASYON BAŞKANI OLARAK TEMSİL ETMİŞ,AYRICA ULUSLARARASI JÜRİNİN BAŞKANLIĞINI YAPMIŞTIR.
AĞUSTOS 2012 TARİHİNDE ITALYA’DA DÜZENLENEN CANZONI DAL MONDO FESTİVALİNDE DE ULUSLARARASI JÜRİ ÜYESİ OLARAK GÖREV ALAN TOLGA GÜRDİL’İN AYNI ZAMANDA FESTİVALİN FİNAL GECESİNDE ‘HEP AŞK OLSUN’ ADLI ESERİ SESLENDİRİLMİŞTİR.

TOLGA GÜRDİL EYLÜL 2012 DE ISTANBUL’DA 16 ÜLKENİN KATILIMIYLA,KIRK YARIŞMACI,OTUZ ULUSLARARASI FESTİVAL BAŞKANI VE JÜRİ ÜYESİ,YÜZ YİRMİ YABANCI DAVETLİNİN KATILDIĞI VE BİR HAFTA SÜREN 2.SHINING STAR  ÇOCUK VE GENÇLİK FESTİVALİNİ GERÇEKLEŞTİRMİŞTİR.TOLGA GÜRDİL’İN FESTİVAL BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞEN DEV ORGANİZASYON ULUSLARARASI ALANDA BÜYÜK SES GETİRMİŞTİR.

TOLGA GÜRDİL,EKİM 2012'DE ANTALYA'DA DÜZENLENEN ULUSLARARASI TV START FESTİVALİNDE ULUSLARARASI JÜRİ ÜYESİ OLARAK BULUNMUŞ,YİNE EKİM 2012 TARİHİNDE LİTVANYA'DA DÜZENLENEN ULUSLARARASI KAUNAS FESTİVALİNDE HEM DELEGASYON BAŞKANLIĞI,HEMDE ULUSLARARASI JÜRİ ÜYELİĞİ GÖREVLERİNİ YÜRÜTMÜŞTÜR.
TOLGA GÜRDİL KASIM 2012 TARİHİNDE TRT KURUMU TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEN EUROVISION ŞARKI YARIŞMASI KONULU DANIŞMA KURULU TOPLANTISINA KONUŞMACI OLARAK DAVET EDİLMİŞTİR.

TOLGA GÜRDİL,ARALIK 2012 TARİHİNDE LETONYA-RİGA’DA GERÇEKLEŞEN ULUSLARARASI RİGA SENFONİ FESTİVALİNDE TÜRKİYE DELEGASYON BAŞKANI VE JÜRİ ÜYESİ OLARAK GÖREV ALMIŞTIR.AYRICA AYNI FESTİVAL BÜNYESİNDE TOLGA GÜRDİL’İN YAŞAMI VE ESERLERİ KONULU BİR MASTER CLASS PROGRAMI VE WORKSHOP HAZIRLANMIŞ OLUP,TOLGA GÜRDİL KATILIMCILARA DEĞERLİ BİLGİLERİNİ AKTARMIŞTIR.
TOLGA GÜRDİL YİNE ARALIK 2012 TARİHİNDE ROMANYA-BÜKREŞ’DE DÜZENLENEN ULUSLARARASI KARPAT STAR FESTİVALİNDE TÜRKİYE DELEGASYON BAŞKANI VE JÜRİ ÜYESİ OLARAK GÖREV ALMIŞTIR.
GÜRDİL OCAK 2013 TARİHİNDE RUSYA ST.PETERSBURG’DA GERÇEKLEŞEN ULUSLARARASI WAY TO STAR FESTİVALİNDE TÜRKİYE DELEGASYON BAŞKANI VE JÜRİ ÜYESİ OLARAK GÖREV ALMIŞTIR.

TOLGA GÜRDİL MAYIS VE HAZİRAN (2013) AYLARINDA  ÇOK YOĞUN BİR ÇALIŞMA PROGRAMI İLE SIRASIYLA ŞU ÇALIŞMALARA İMZA ATMIŞTIR :
*ULUSLARARASI POLONYA FESTİVALİ JÜRİ ÜYELİĞİ VE TÜRKİYE DELEGASYON BAŞKANLIĞI
*ULUSLARARASI BULGARİSTAN VARNA SEA AND MEMORIES MÜZİK FESTİVALİ JÜRİ ÜYELİĞİ VE TÜRKİYE DELEGASYON BAŞKANLIĞI
*ULUSLARARASI ROMANYA STARS OF SONG MÜZİK FESTİVALİ JÜRİ ÜYELİĞİ VE TÜRKİYE DELEGASYON BAŞKANLIĞI
*ULUSLARARASI SHINING STAR FESTİVALİ 2013 TÜRKİYE – ISTANBUL
 FESTİVAL GENEL BAŞKANLIĞI
*FARKLI GELİŞEN BİREYLER YARARINA, WAFA İŞBİRLİĞİ İLE MAESTRO&ELIZABETH ULUSLARARASI ÖZEL KONSERİ VE ETKİNLİĞİ   TÜRKİYE - ISTANBUL / ORGANİZASYON GENEL BAŞKANLIĞI
(AYRICA BU KONSERDE TOLGA GÜRDİL’E AİT YENİ ESERLER LİTVANYA VE RUSYA’DAN  GELEN SANATÇILAR TARAFINDAN İLK DEFA SESLENDİRİLMİŞTİR)

TOLGA GÜRDİL, TEMMUZ 2013 TARİHİNDE ROMANYA’NIN GURA HUMORULUİ ŞEHRİNDE GERÇEKLEŞEN EURORİTM MÜZİK FESTİVALİNE ‘ULUSLARARASI JÜRİ  BAŞKANLIĞI’ YAPMAK ÜZERE  DAVET EDİLMİŞTİR…AYRICA GÜRDİL,BELEDİYE BAŞKANI TARAFINDAN ŞEHRİN  FAHRİ BELEDİYE BAŞKANI İLAN EDİLMİŞ,RESMİ FORS KENDİSİNE SUNULMUŞTUR…EURORİTM FESTİVALİNDE TÜRKİYE DELEGASYON BAŞKANLIĞI GÖREVİNİ DE YÜRÜTEN TOLGA GÜRDİL’İN BESTELERİ,ÜLKEMİZİ TEMSİL EDEN KONUK SANATÇILAR TARAFINDAN SESLENDİRİLMİŞTİR…
GÜRDİL YİNE TEMMUZ 2013 TARİHİNDE UKRAYNA-LVİV’DE GERÇEKLEŞEN ULUSLARARASI MOLODA MÜZİK FESTİVALİNDE JÜRİ ÜYELİĞİ VE TÜRKİYE DELEGASYON BAŞKANLIĞI GÖREVLERİNDE BULUNMUŞTUR…  

TOLGA GÜRDİL,AĞUSTOS 2013 DE İTALYA’NIN MAİORİ KENTİNDE DÜZENLENEN ULUSLARARASI CANZONİ DAL MONDO MÜZİK FESTİVALİNDE TÜRKİYE DELEGASYON BAŞKANI VE ULUSLARARASI JÜRİ ÜYESİ OLARAK GÖREV ALMIŞTIR...AYNI FESTİVALDE TÜRK SANATÇILAR GÜRDİL’E AİT ESERLERİ SESLENDİRMİŞTİR…
GÜRDİL YİNE AĞUSTOS 2013 TARİHİNDE MAKEDONYA’NIN BİTOLA (MANASTIR) ŞEHRİNDE GERÇEKLEŞEN ULUSLARARASI MÜZİK FESTİVALİNDE JÜRİ ÜYESİ OLARAK GÖREV ALMIŞTIR…
TOLGA GÜRDİL  AĞUSTOS 2013 TARİHİNDE TÜRKİYE DELEGASYON BAŞKANI OLARAK, MANASTIR’DA YERALAN ATATÜRK’ÜN MEZUN OLDUĞU ASKERİ OKULU VE YUNANİSTAN’IN SELANİK ŞEHRİNDE YERALAN ATATÜRK’ÜN DOĞDUĞU EVİ, ‘BİR ÇOK ÜLKENİN FESTİVAL SANATÇILARI’ EŞLİĞİNDE ZİYARET ETMİŞTİR…
TOLGA GÜRDİL EYLÜL  2013 TARİHİNDE  ESTONYA’NIN PARNU KENTİNDE YAPILAN ULUSLARARASI GOLD LEAF MÜZİK FESTİVALİNDE JÜRİ ÜYESİ VE TÜRKİYE  DELEGASYON BAŞKANI OLARAK GÖREV ALDI.
TOLGA GÜRDİL,EKİM 2013 TARİHİNDE İSE ANTALYA’DA GERÇEKLEŞEN  TV START ULUSLARARASI MÜZİK FESTİVALİNDE ÜLKE DELEGASYON BAŞKANLARI VE ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI İLE BİRLİKTE JÜRİ KOMİSYONUNDA YERALDI.GÜRDİL YİNE  EKİM 2013 TARİHİNDE LİTVANYA’DA ULUSLARARASI KAUNAS MÜZİK FESTİVALİNDE TÜRKİYE DELEGASYON BAŞKANLIĞI VE ULUSLARARASI JÜRİ ÜYELİĞİ GÖREVİNİ YÜRÜTTÜ.
GÜRDİL KASIM 2013 TARİHİNDE MOSKOVA’DA GERÇEKLEŞEN ULUSLARARASI KATUSA MÜZİK FESTİVALİNDE ULUSLARARASI  JÜRİ ÜYESİ VE TÜRKİYE DELEGASYON BAŞKANI OLARAK YERALDI.GÜRDİL’E BELEDİYE BAŞKANI TARAFINDAN ÖZEL TEŞEKKÜR ÖDÜLÜ SUNULDU.
TOLGA GÜRDİL KASIM 2013 TARİHİNDE ULUSLARARASI MALTA FESTİVALİNE BESTECİ OLARAK KATILDI VE FİNALDE  GÜRDİL’İN BESTESİ TÜRKİYE TEMSİLCİSİ YORUMCUMUZ  TARAFINDAN CANLI ORKESTRA EŞLİĞİNDE SESLENDİRİLDİ. FESTİVALDE ÜLKEMİZ, EN BÜYÜK MEDYA ÖDÜLÜ OLAN TV AWARDS ‘I KAZANDI.
TOLGA GÜRDİL KASIM 2013 TARİHİNDE MALTA’DA GERÇEKLEŞEN WAFA (DÜNYA FESTİVALLER VE SANATÇILAR BİRLİĞİ) GENEL KURUL TOPLANTISINA YÖNETİM  KURULU  ÜYESİ  OLARAK  İŞTİRAK ETTİ.GÜRDİL AYNI TOPLANTIDA TÜM ÇOCUK VE GENÇLİK FESTİVALLERİNİN GENEL DİREKTÖRLÜĞÜNE SEÇİLDİ.
GÜRDİL YİNE KASIM 2013 TARİHİNDE MALTA VALLETTA’DA GERÇEKLEŞEN SİNGER STAGE ULUSLARARASI MÜZİK FESTİVALİNDE ULUSLARARASI JÜRİ ÜYELİĞİ YAPTI.
TOLGA GÜRDİL ARALIK 2013 TARİHİNDE LETONYA’NIN RİGA ŞEHRİNDE GERÇEKLEŞEN ULUSLARARASI RİGA SENFONİ MÜZİK FESTİVALİNDE TÜRKİYE DELEGASYON BAŞKANI VE ULUSLARARASI  JÜRİ ÜYESİ OLARAK GÖREV ALDI.ÜLKEMİZİ TEMSİL EDEN YORUMCUMUZ  İKİ AYRI KATEGORİDE  İKİNCİLİK VE ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLLERİNİ KAZANDI.GÜRDİL AYNI FESTİVAL BÜNYESİNDE BİR MASTER CLASS PROJESİNE İMZA ATTI VE GENÇ SANATÇILARA BİR WORKSHOP  HAZIRLAYIP SUNDU.GÜRDİL BU PROJELER İÇİN FESTİVAL BAŞKANLIĞINDAN ÖZEL BİR TEŞEKKÜR ÖDÜLÜ ALDI.GÜRDİL YİNE AYNI HAFTA RİGA KENT  KONSEYİ ÜYELERİ İLE YENİ  PROJELERE DÖNÜK BİR TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİ.
TOLGA GÜRDİL ARALIK 2013 TARİHİNDE RUSYA KÜLTÜR BAKAN YARDIMCISININ DAVETİ ÜZERİNE MOSKOVA’YA GİTTİ.MOSKOVA’DA YENİ SANATSAL PROJELER ÜZERİNE TOPLANTILAR GERÇEKLEŞTİ.
TOLGA GÜRDİL OCAK 2014 TARİHİNDE TÜRKİYE’DEN ON KİŞİLİK BİR EKİPLE İTALYA NAPOLİ’YE GİTTİ. ULUSLARARASI EUROKİDS&EUROTALENT SANAT FESTİVALİNDE TÜRKİYE DELEGASYON BAŞKANI VE ULUSLARARASI JÜRİ ÜYESİ OLARAK GÖREV YAPAN GÜRDİL,WAFA ÇOCUK VE GENÇLİK FESTİVALLERİ DİREKTÖRÜ OLARAK GALA GECESİ ÖDÜLLER SUNDU.

TOLGA GÜRDİL MART 2014 TARİHİNDE ST.PETERSBURG’DA GERÇEKLEŞEN ULUSLARARASI MÜZİK FESTİVALİNE KENDİ SEÇTİĞİ SANATÇILARDAN OLUŞAN KALABALIK BİR EKİPLE KATILDI.TOLGA GÜRDİL FESTİVALDE TÜRKİYE DELEGASYON BAŞKANI VE ULUSLARARASI JÜRİ ÜYESİ OLARAK GÖREV ALDI. GÜRDİL NİSAN 2014 TARİHİNDE MALTA’DA GERÇEKLEŞEN SANREMO ŞARKI YARIŞMASI YEREL SEÇMELERİNE JÜRİ ÜYESİ OLARAK DAVET EDİLDİ.YARIŞMA SONUNDA MALTA FİNALİSTLERİ BELİRLENDİ.AYNI TARİHTE GÜRDİL MALTA’NIN YENİ DEVLET BAŞKANI TARAFINDAN KABUL EDİLDİ VE KENDİSİNE DEVLET FORSU SUNULDU. TOLGA GÜRDİL MAYIS 2014 TARİHİNDE POLONYA’DA GERÇEKLEŞTİRİLEN ULUSLARARASI ‘MAY NOTE’ MÜZİK FESTİVALİNE JÜRİ BAŞKANI OLARAK ÇAĞRILDI.ONLARCA ÜLKE VE BAŞARILI ŞARKICILARIN YARIŞTIĞI FESTİVAL SONUNDA GÜRDİL’E EMEKLERİNDEN ÖTÜRÜ ÖZEL BİR TEŞEKKÜR ÖDÜLÜ SUNULDU. GÜRDİL YİNE MAYIS 2014 TARİHİNDE İTALYA’NIN SANREMO ŞEHRİNDE YAPILILAN ULUSLARARASI SANREMO FESTİVALİNDE JÜRİ ÜYESİ OLARAK GÖREV ALDI.TARİHİ ARİSTON TİYATROSUN DA YAPILAN FİNALDE GÜRDİL ÖDÜL KAZANAN ÜLKELERE ÖDÜLLERİNİ SUNDU. AYNI FESTİVAL SIRASINDA TOLGA GÜRDİL’E FESTİVALE NELSON MANDELA’YI ANMA GECESİ İÇİN DAVET EDİLEN GÜNEY AFRİKA BÜYÜKELÇİSİ TARAFINDAN DEVLET FORSU SUNULDU. GÜRDİL YİNE MAYIS 2014 TARİHİNDE İTALYA’DA ULUSLARARASI LİSELER ARASI SANAT FESTİVALİNDE JÜRİ ÜYELİĞİ YAPTI. TOLGA GÜRDİL AYRICA MAYIS 2014 TARİHİNDE 2014 CANNES FİLM FESTİVALİNE YAPIMCI OLARAK DAVET EDİLDİ.TOLGA GÜRDİL FRANSA’NIN CANNES ŞEHRİNDE Kİ BÜYÜK FESTİVALDE BİR ÇOK ULUSLARARASI TEMAS VE GÖRÜŞMELERDE BULUNDU VE BAZI ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ PROJELERİNE İMZA ATTI.TÜRKİYE FİNALDE EN İYİ FİLM ÖDÜLÜNÜ KAZANDI. GÜRDİL DAVET ÜZERİNE HAZİRAN 2014 TARİHİNDE ROMANYA’DA DÜZENLENEN STARS OF SONG MÜZİK FESTİVALİNE JÜRİ ÜYESİ OLARAK KATILDI. TOLGA GÜRDİL HAZİRAN 2014 TARİHİNDE BULGARİSTAN VARNA’DA GERÇEKLEŞEN ULUSLARARASI TRİXİ MÜZİK FESTİVALİNDE JÜRİ ÜYESİ OLARAK GÖREV ALDI. TOLGA GÜRDİL TEMMUZ 2014 TARİHİNDE ROMANYA’NIN GURA HUMORULUİ ŞEHRİNDE GERÇEKLEŞEN ULUSLARARASI EURORİTM MÜZİK FESTİVALİNE ULUSLARARASI JÜRİ BAŞKANI OLARAK DAVET EDİLDİ.AYNI FESTİVALDE BELEDİYE BAŞKANI TARAFINDAN TOLGA GÜRDİL'E ŞEHRİN FAHRİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI VERİLDİ.

TOLGA GÜRDİL AĞUSTOS 2014 TARİHİNDE İTALYA’DA GERÇEKLEŞEN CANZONİ DAL MONDO FESTİVALİNE BESTECİ VE ULUSLARARASI JÜRİ ÜYESİ OLARAK KATILDI.FESTİVALDE GÜRDİL’İN ESERİNİ SESLENDİREN BULGAR ŞARKICI PATYA,İTALYA - MAİORİ ŞEHRİ BÜYÜK ÖDÜLÜNÜ KAZANDI. GÜRDİL, EYLÜL 2014 TARİHİNDE ULUSLARARASI ESTONYA PARNU FESTİVALİNDE JÜRİ ÜYESİ OLARAK GÖREV ALDI. TOLGA GÜRDİL EKİM 2014 TARİHİNDE RUSYA-MOSKOVA’DA GERÇEKLEŞTİRİLEN ULUSLARARASI KATUSHA MÜZİK FESTİVALİNİN SÜPERVİZÖRLÜĞÜNÜ YAPTI. AYNI FESTİVALDE ULUSLARARASI JÜRİ ÜYESİ OLARAKTA GÖREV ALAN GÜRDİL,KREMLİN’DE BİR DE PİYANO KONSERİ VERDİ.TOLGA GÜRDİL 14 ÜLKENİN KATILIMIYLA EKİM 2014 TARİHİNDE TÜRKİYE-KÜTAHYA’DA GERÇEKLEŞEN 4.ULUSLARARASI SHINING STAR FESTİVALİNİN BAŞKANLIĞINI YÜRÜTTÜ.GÜRDİL 14 ÜLKE ADINA WAFA GENEL SEKRETERİNDEN BİR ÜSTÜN HİZMET VE TEŞEKKÜR PLAKETİ ALDI.AYRICA BELEDİYE BAŞKANI DA GÜRDİL’E ÖZEL BİR TEŞEKKÜR ÖDÜLÜ SUNDU. TOLGA GÜRDİL YİNE EKİM 2014 TARİHİNDE LİTVANYA’DA GERÇEKLEŞEN ULUSLARARASI KAUNAS MÜZİK FESTİVALİNDE JÜRİ ÜYESİ OLARAK GÖREV ALDI.GÜRDİL FESTİVALİN AÇILIŞINDA BİR DE PİYANO KONSERİ VERDİ.GÜRDİL KAUNAS BELEDİYE BAŞKANINDAN ÖZEL BİR TEŞEKKÜR ÖDÜLÜ ALDI. TOLGA GÜRDİL KASIM 2014 TARİHİNDE BÜKREŞ’TE GERÇEKLEŞEN ULUSLARARASI GOLDEN MONKEY MÜZİK FESTİVALİNİN JÜRİ BAŞKANLIĞINI YAPTI.

TOLGA GÜRDİL ARALIK 2014 TARİHİNDE MALTA’DA GERÇEKLEŞEN ULUSLARARASI SINGER STAGE MÜZİK FESTİVALİNDE TÜRKİYE DELEGASYON BAŞKANI VE JÜRİ ÜYESİ OLARAK GÖREV ALDI. GÜRDİL OCAK 2015 TARİHİNDE İTALYA’DA GERÇEKLEŞEN ULUSLARARASI EUROKIDS-EUROTALENT MÜZİK FESTİVALİNDE TÜRKİYE DELEGASYON BAŞKANLIĞI VE JÜRİ ÜYELİĞİ GÖREVLERİNDE BULUNDU.FESTİVALDE TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDEN ORKESTRA TAN GRUBUNDA BİRİNCİLİK ELDE ETTİ. TOLGA GÜRDİL ŞUBAT 2015 TARİHİNDE ST.PETERSBURG’DA GERÇEKLEŞEN ULUSLARARASI WAY TO STARS MÜZİK FESTİVALİNDE TÜRKİYE DELEGASYON BAŞKANLIĞI VE JÜRİ ÜYELİĞİ GÖREVLERİNDE BULUNDU.GÜRDİL’İN ÜLKEMİZİ TEMSİL ETMEK ÜZERE BELİRLEDİĞİ ORKESTRA TAN GALA KONSERİNE KONUK GRUP OLARAK KATILDI VE BAŞARILI BİR CANLI PERFORMANS SERGİLEDİ.GRUP AYNI ZAMANDA WAFA MÜZİK ÖDÜLLERİ ORKESTRA KATEGORİSİNDE KAZANDIĞI ÖDÜL,SERTİFİKA VE MADALYALARI SAHNEDE TOLGA GÜRDİL’DEN ALDI. GÜRDİL MAYIS 2015 TARİHİNDE ROMANYA BUZAU’DA GERÇEKLEŞEN ULUSLARARASI MIHAELE RUNCEANU MÜZİK FESTİVALİNDE ULUSLARARASI JÜRİ BAŞKANLIĞI GÖREVİNİ ÜSTLENDİ. TOLGA GÜRDİL MAYIS 2015 TARİHİNDE ROMANYA CAMPULUNG MUSCEL’DE GERÇEKLEŞEN ULUSLARARASI STARS OF SONG MÜZİK FESTİVALİNDE TÜRKİYE DELEGASYON BAŞKANI VE JÜRİ ÜYESİ OLARAK GÖREV ALDI.GÜRDİL’E BELEDİYE BAŞKANI ÖZEL BİR ÖDÜL SUNDU.

TOLGA GÜRDİL’İN 2015 YILINDA Kİ DİĞER ÇALIŞMALARI : ROMANYA,BÜKREŞ’TE GERÇEKLEŞEN BEST ROMANİAN SİNGER CONTEST SOLİST YARIŞMASINDA JÜRİ BAŞKANLIĞI ROMANYA,SİBİU’DA GERÇEKLEŞEN ULUSLARARASI HERMANNSTAD MÜZİK FESTİVALİNDE JÜRİ ÜYELİĞİ İTALYA-NAPOLİ ULUSLARARASI EUROKİDS-EUROTALENT MÜZİK FESTİVALİNDE JÜRİ ÜYELİĞİ VE TÜRKİYE DELEGASYON BAŞKANLIĞI (TOLGA GÜRDİL TARAFINDAN SEÇİLEN VE ÜLKEMİZİ SOLİST DALINDA YARIŞMADA TEMSİL EDEN GENÇ VE BAŞARILI SOLİST YORUMCUMUZ EZGİ ALAŞ ÜLKEMİZE BU FESTİVALDE BİRİNCİLİĞİ KAZANDIRMIŞTIR.), ROMANYA,GURA HUMORULUİ’DE GERÇEKLEŞEN ULUSLARARASI EURORİTM MÜZİK FESTİVALİNDE JÜRİ BAŞKANLIĞI VE TÜRKİYE DELEGASYON BAŞKANLIĞI (TOLGA GÜRDİL TARAFINDAN SEÇİLEN VE ÜLKEMİZİ SOLİST DALINDA YARIŞMADA TEMSİL EDEN GENÇ VE BAŞARILI SOLİST YORUMCUMUZ EZGİ ALAŞ ÜLKEMİZE BU FESTİVALDE BİRİNCİLİĞİ KAZANDIRMIŞTIR.) PORTEKİZ,ULUSLARARASI FİCSE MÜZİK FESTİVALİNDE JÜRİ ÜYELİĞİ GÜRCİSTAN ULUSLARARASI BATUM MÜZİK FESTİVALİNDE JÜRİ ÜYELİĞİ VE TÜRKİYE DELEGASYON BAŞKANLIĞI (TOLGA GÜRDİL TARAFINDAN SEÇİLEN VE ÜLKEMİZİ SOLİST DALINDA YARIŞMADA TEMSİL EDEN GENÇ VE BAŞARILI SOLİST YORUMCUMUZ EZGİ ALAŞ ÜLKEMİZE BU FESTİVALDE GRAND PRİX KAZANDIRMIŞTIR.) MAKEDONYA ULUSLARARASI MANASTIR TRA LA LA MÜZİK FESTİVALİNDE JÜRİ BAŞKANLIĞI VE TÜRKİYE DELEGASYON BAŞKANLIĞI (TOLGA GÜRDİL TARAFINDAN SEÇİLEN VE ÜLKEMİZİ SOLİST DALINDA YARIŞMADA TEMSİL EDEN GENÇ VE BAŞARILI SOLİST YORUMCUMUZ EZGİ ALAŞ ÜLKEMİZE BU FESTİVALDE GRAND PRİX KAZANDIRMIŞTIR.) TÜRKİYE,ANTALYA-KEMER’DE GERÇEKLEŞEN ULUSLARARASI SHINING STAR MÜZİK FESTİVALİNDE FESTİVAL BAŞKANLIĞI (12 ÜLKENİN KATILDIĞI FESTİVAL BAŞARIYLA GERÇEKLEŞMİŞ OLUP,GÜRDİL BİR ÇOK ÜLKE VE BELEDİYE BAŞKANINDAN TEŞEKKÜR VE KUTLAMA PLAKETLERİ ALMIŞTIR.AYRICA FESTİVALDE RUSYA,ROMANYA,LİTVANYA VE BULGARİSTAN’DAN GELEN SANATÇILAR GÜRDİL’E AİT ESERLERİ SESLENDİRMİŞLERDİR.) ROMANYA,BÜKREŞ ULUSLARARASI GOLDEN MONKEY MÜZİK FESTİVALİNDE JÜRİ BAŞKANLIĞI ÇEK CUMHURİYETİ,ULUSLARARASI GOLDEN PRAG MÜZİK FESTİVALİNDE JÜRİ ÜYELİĞİ LİTVANYA,KAUNAS ULUSLARARASI KAUNAS TALENT MÜZİK FESTİVALİNDE JÜRİ ÜYELİĞİ VE TÜRKİYE DELEGASYON BAŞKANLIĞI (TOLGA GÜRDİL TARAFINDAN SEÇİLEN VE ÜLKEMİZİ SOLİST DALINDA YARIŞMADA TEMSİL EDEN GENÇ VE BAŞARILI SOLİST YORUMCUMUZ EZGİ ALAŞ ÜLKEMİZE BU FESTİVALDE ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜNÜ KAZANDIRMIŞTIR.) LETONTA ULUSLARARASI RİGA SENFONİ MÜZİK FESTİVALİNDE JÜRİ ÜYELİĞİ VE TÜRKİYE DELEGASYON BAŞKANLIĞI (TOLGA GÜRDİL TARAFINDAN SEÇİLEN VE ÜLKEMİZİ SOLİST DALINDA YARIŞMADA TEMSİL EDEN GENÇ VE BAŞARILI SOLİST YORUMCUMUZ EZGİ ALAŞ ÜLKEMİZE BU FESTİVALDE BİRİNCİLİĞİ KAZANDIRMIŞTIR.)

TOLGA GÜRDİL OCAK 2016 DA MALTA’DA GERÇEKLEŞTİRİLEN ULUSLARARASI SİNGER STAGE MÜZİK FESTİVALİNE JÜRİ ÜYESİ OLARAK DAVET EDİLDİ.GÜRDİL FESTİVALE ROMANYA’DAN SEÇTİĞİ VE ÇALIŞTIRDIĞI GENÇ SOLİST RADİCA İLE KATILDI.YARIŞMADA TÜRKİYE ADINA YARIŞAN GENÇ SOLİST,EN BAŞARILI YOUMCU ÖDÜLÜNÜ KAZANDI.TOLGA GÜRDİL ŞUBAT 2016 DA BÜKREŞ’TE DÜZENLENEN STAR MELODİ MÜZİK FESTİVALİNDE JÜRİ BAŞKANI OLARAK GÖREV ALDI.WAFA’YA BAĞLI BU FESTİVALDE GÜRDİL WAFA 2015 MÜZİK ÖDÜLLERİNİ AÇIKLADI.TOLGA GÜRDİL,ŞUBAT 2016 DA BÜKREŞ BÜYÜKELÇİMİZ TARAFINDAN KABUL EDİLDİ.T.C. BÜKREŞ BÜYÜKELÇİLİĞİNDE Kİ RESMİ KABULDE GÜRDİL’E ROMANYA-TÜRKİYE ARASINDA YAPTIĞI BAŞARILI İŞBİRLİĞİ ÇALIŞMALARI DOLAYISIYLA TEBRİK VE TEŞEKKÜRLER SUNULDU.YİNE AYNI TARİHTE ROMANYA RESMİ YAYIN ORGANI RADYO ROMANYA GÜRDİL İLE 1,5 SAAT SÜREN ÖZEL BİR PROGRAM GERÇEKLEŞTİRDİ.PROGRAMDA GÜRDİL’E ROMANYA’DA ÇALIŞTIĞI SANATÇILAR DA EŞLİK ETTİ.AYRICA TOLGA GÜRDİL TARAFINDAN BELİRLENEN VE İLK KEZ BU YIL TAKDİM EDİLEN WAFA FEDERASYONU ULUSLARARASI ONUR ÖDÜLÜ,RADYO ROMANYA’DA DÜZENLENEN BİR TÖRENLE GÜRDİL TARAFINDAN ROMEN BESTECİ MARCEL DRAGOMİR’İN EŞİNE TAKDİM EDİLDİ.GÜRDİL AYRICA BİR YIL ÖNCE VEFAT EDEN BESTECİNİN BAŞARILI BİR ESERİNİ ÖZEL BİR STÜDYO ÇALIŞMASIYLA GÜNDEME TAŞIDI VE KENDİ SANATÇISINA YORUMLATTI.ESER DAHA SONRA GÜRDİL’İN SANATÇISI TARAFINDAN SANREMOJUNİOR TÜRKİYE GALA GECESİNDE SESLENDİRİLDİ.TOLGA GÜRDİL MART 2016 TARİHİNDE UKRAYNA’LI PRODÜKTÖRLER TARAFINDAN İSTANBUL’DA DÜZENLENEN ULUSLARARASI TV START MÜZİK FESTİVALİNE JÜRİ ÜYESİ OLARAK DAVET EDİLDİ.GÜRDİL’İN SANATÇISI EZGİ ALAŞ FESTİVALDE SOLİST OLARAK YARIŞTI VE GRAND PRIX İ KAZANDI.TOLGA GÜRDİL NİSAN 2016 TARİHİNDE İLK KEZ TÜRKİYE’DE VE İZMİR’DE DÜZENLENEN SANREMOJUNIOR YEREL FİNALİNDE GENEL SANAT YÖNETMENLİĞİ GÖREVİNİ YÜRÜTTÜ.AYNI ZAMANDA JÜRİ DE DE GÖREV ALAN GÜRDİL,GALA KONSERİNE ULUSLARARASI BAŞARILARA İMZA ATMIŞ İKİ KONUK SANATÇISI İLE KATILDI.KONSERDE GENÇ YORUMCU RADİCA,TOLGA GÜRDİL’E AİT VE ÖNCEDEN ROMANYA’DA TİTİZLİKLE HAZIRLANAN BİR ÖZEL ESERİ İLK KEZ SESLENDİRDİ.ESERİN ORKESTRASYONU BAŞARILI MÜZİSYEN ANDREİ TUDOR TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

TOLGA GÜRDİL,MAYIS 2016 TARİHİNDE BULGARİSTAN’IN VARNA ŞEHRİNDE GERÇEKLEŞEN ULUSLARARASI DİSCOVERY MÜZİK FESTİVALİ SOLİST ŞARKICI YARIŞMASINA JÜRİ ÜYESİ OLARAK DAVET EDİLDİ.AYRICA AYNI TARİHTE VARNA’DA GERÇEKLEŞEN WAFA YÖNETİM KURULU TOPLANTISINA ÇOCUK VE GENÇLİK FESTİVALLERİ GENEL DİREKTÖRÜ OLARAK KATILDI.

TOLGA GÜRDİL MAYIS 2016 TARİHİNDE ULUSLARARASI VARNA-DİSCOVERY MÜZİK FESTİVALİ BÜNYESİNDE GERÇEKLEŞEN ULUSLARARASI RADYO ŞARKI YARIŞMASINA MİRELA FUGARU’NUN SÖZLERİNİ YAZDIĞI,CRİSTİ NİSTOR’UN SESLENDİRDİĞİ VE ARANJÖRLÜĞÜNÜ ANDREİ TUDOR’UN YAPTIĞI ‘’BROKEN’ ADLI BESTESİYLE KATILDI.11 ÜLKEDEN GELEN ONLİNE DİNLEYİCİ OYLARIYLA GERÇEKLEŞEN BÜYÜK YARIŞMADA TOLGA GÜRDİL’İN ‘’BROKEN’’ ADLI ESERİ 13.702 OYLA BİRİNCİ OLDU.İKİNCİLİĞİ 9437 OYLA RUSYA,ÜÇÜNCÜLÜĞÜ 8914 OYLA MALTA KAZANDI.GÜRDİL ÖDÜLÜNÜ VARNA TARİHİ TİYATROSUNDA DÜZENLENEN GALA GECESİNDE, SAHNEDE FESTİVAL BAŞKANINDAN ALDI.

TOLGA GÜRDİL HAZİRAN 2016 TARİHİNDE ROMANYA’NIN CAMPLUNG MUSCEL ŞEHRİNDE GERÇEKLEŞEN ULUSLARARASI STARS OF SONG FESTİVALİNDE JÜRİ ÜYELİĞİ GÖREVİNDE BULUNDU.AYNI FESTİVAL BÜNYESİNDE HAZIRLANAN ÖZEL BİR GECEDE BİR ÇOK ÜLKEDEN GELEN FESTİVAL BAŞKANLARI VE DİPLOMATLARIN KATILIMIYLA TOLGA GÜRDİL’İN DOĞUM GÜNÜ KUTLANDI. TOLGA GÜRDİL,YİNE HAZİRAN 2016 TARİHİNDE ROMANYA BÜKREŞ’TE DÜZENLENEN ‘BEST ROMANİAN SİNGERS’ SOLİST YARIŞMASINDA JÜRİ BAŞKANLIĞI GÖREVİNİ YÜRÜTTÜ.AYNI FESTİVAL BÜNYESİNDE DÜZENLENEN PROFESYONEL BESTE YARIŞMASINDA,BESTESİ TOLGA GÜRDİL’E AİT SÖZLERİ MİRELA FUGARU’YA AİT OLAN ‘YOU KNOW HOW MUCH I LOVE YOU’ ADLI ESER BİRİNCİ SEÇİLDİ.ROMEN MÜZİK PROFÖSÖRLERİNDEN OLUŞAN JÜRİ TARAFINDAN EN BAŞARILI BESTECİ SEÇİLEN TOLGA GÜRDİL,ÖDÜLÜNÜ MÜZİK YÜKSEKOKULUNDA DÜZENLENEN TÖRENDE ALDI.TOLGA GÜRDİL’İN ESERİNİ SESLENDİREN GENÇ VE BAŞARILI YORUMCU RADİCA İSE AYNI KATEGORİDE EN BAŞARILI YORUMCU SEÇİLEREK GRAND PRIX KAZANDI.TOLGA GÜRDİL TEMMUZ 2016 TARİHİNDE VARNA’DA DÜZENLENEN ULUSLARARASI TRIXIE MÜZİK FESTİVALİNE JÜRİ ÜYESİ VE TÜRKİYE DELEGASYON BAŞKANI OLARAK KATILDI.TOLGA GÜRDİL HAZİRAN-TEMMUZ 2016 DÖNEMİ BULGARİSTAN VE ROMANYA DA Kİ ETKİNLİKLERE EK OLARAK AYNI TARİHLERDE ‘BALKANLARDA OSMANLI-TÜRK İZLERİ’ KONULU TARİHİ BİR ARAŞTIRMA YAPMIŞ,(BAŞTA BURGAZ VE KÖSTENCE OLMAK ÜZERE) BÖLGESEL VE KÜLTÜREL BİR ARŞİV OLUŞTURMUŞTUR. TOLGA GÜRDİL ULUSLARARASI TANITIMLARDA KULLANILMAK VE ÇEŞİTLİ GÖRSELLER OLUŞTURMAK,ARŞİV YENİLEMEK ÜZERE TEMMUZ 2016 TARİHİNDE EGE,AKDENİZ VE ORTA ANADOLU TURUNA ÇIKMIŞ VE BAŞTA KONYA,ESKİŞEHİR,AFYON OLMAK ÜZERE BİR ÇOK İL,İLÇE VE BELDE DE TARİHİ VE KÜLTÜREL ARAŞTIRMALAR YAPMIŞTIR.90’LI YILLARIN İKİNCİ YARISINDA TÜM TÜRKİYE’Yİ GEZEREK BÜYÜK BİR ÇALIŞMAYA İMZA ATMIŞ OLAN GÜRDİL,SOSYAL VE KÜLTÜREL DEĞİŞİMLER VE ŞEHİRLERİN YENİLENEN YÜZLERİNİ TÜM YANLARIYLA İNCELEME FIRSATI DA BULMUŞTUR.

TOLGA GÜRDİL EKİM 2016 TARİHİNDE SIRBİSTAN’IN BELGRAD KENTİNDE DÜZENLENEN ULUSLARARASI ANGEL VOİCE MÜZİK FESTİVALİNDE JÜRİ ÜYESİ VE WAFA GENEL DİREKTÖRÜ OLARAK YERALDI.İLK KEZ YAPILAN FESTİVAL BAŞARIYLA NETİCELENDİ.GÜRDİL YİNE EKİM 2016 TARİHİNDE BÜKREŞ’TE DÜZENLENEN GOLDEN MONKEY ULUSLARARASI MÜZİK YARIŞMASINDA JÜRİ BAŞKANI, CLUJ-TARGU MUREŞ’TE DÜZENLENEN ULUSLARARASI TRANSİLVANYA STAR MÜZİK FESTİVALİNDE DE ONURSAL JÜRİ BAŞKANI OLARAK GÖREV ALDI.

TOLGA GÜRDİL ARALIK 2016 TARİHİNDE DOKUZ ÜLKENİN KATILIMIYLA İSTANBUL’DA DÜZENLENEN ULUSLARARASI SHINING STAR FESTİVALİNE BAŞKANLIK ETTİ.LEYLA GENCER OPERA MERKEZİNDE GALASI YAPILAN FESTİVAL BÜNYESİNDE 25’İN ÜZERİNDE ULUSLARARASI SANATÇI VE ÜLKE TEMSİLCİSİ DİPLOMATLARIN DA KATILIMIYLA TOLGA GÜRDİL’İN 25.PROFESYONEL MÜZİK YILI DEV BİR KONSERLE KUTLANDI.TOLGA GÜRDİL’E TÜM ÜLKELERDEN TEBRİK ÖDÜLLERİ SUNULDU.KONSERDE YABANCI SANATÇILAR GÜRDİL’İN ESERLERİNİ SESLENDİRDİ…


TOLGA GÜRDİL ŞUBAT 2017 TARİHİNDE BÜKREŞ’TE DÜZENLENEN ULUSLARARASI GALA STAR MELODY MÜZİK FESTİVALİ GENÇ SOLİSTLER YARIŞMASINA JÜRİ BAŞKANI OLARAK DAVET EDİLDİ. EN ÖNEMLİ FESTİVALLERDE ÖDÜL ALAN BAŞARILI YORUMCULARIN FİNALDE YERALDIKLARI YARIŞMADA JÜRİ BAŞKANI OLAN GÜRDİL,AYNI ZAMANDA WAFA 2016 ÖDÜLLERİNİ SUNDU. ULUSLARARASI GALA STAR MELODY MÜZİK FESTİVALİ BÜNYESİNDE DÜZENLENEN PROFESYONEL BESTE YARIŞMASINDA ESERİ YARIŞAN GÜRDİL’İN ‘IN URMA TA’ ADLI ŞARKISI BİRİNCİ OLDU VE EN İYİ ŞARKI ÖDÜLÜNÜ KAZANDI.MÜZİK PROFESÖRLERİNDEN OLUŞAN UZMAN JÜRİNİN ORTAK KARARI İLE BİRİNCİLİĞİ ELDE EDEN ESERİ FESTİVALDE CATINCA POPA SESLENDİRDİ.SÖZLERİ MİRELA FUGARU’YA AİT ESER BÜYÜK SES GETİRDİ. TOLGA GÜRDİL NİSAN 2017 TARİHİNDE ROMANYA ULUSLARARASI SPRING STAR MÜZİK FESTİVALİNDE JÜRİ BAŞKANI OLARAK GÖREV ALDI GÜRDİL AYRICA RADYO ROMANYA 2017 MÜZİK ÖDÜLLERİ TÖRENİNE ŞEREF KONUĞU OLARAK DAVET EDİLDİ. TOLGA GÜRDİL HAZİRAN 2017’DE BÜKREŞ’TE DÜZENLENEN BEST ROMANIAN SİNGERS SES YARIŞMASINA ONUR KONUĞU OLARAK KATILDI VE ÖDÜL TÖRENİNDE BİR KONUŞMA YAPTI. TOLGA GÜRDİL HAZİRAN 2017 TARİHİNDE BULGARİSTAN’DA ALBENA’DA DÜZENLENEN ULUSLARARASI TRIXIE MÜZİK FESTİVALİNDE JÜRİ ÜYESİ OLARAK GÖREV ALDI


TOLGA GÜRDİL KASIM 2017 TARİHİNDE LİTVANYA’DA YAPILAN ULUSLARARASI KAUNAS TALENT MÜZİK YARIŞMASINDA JÜRİ ÜYESİ OLARAK BULUNDU.GÜRDİL ARALIK 2017’DE İSTANBUL’DA ON ÜLKE VE YÜZÜN ÜZERİNDE KATILIMCIYLA GERÇEKLEŞEN ULUSLARARASI SHINING STAR MÜZİK FESTİVALİNE BAŞKANLIK ETTİ.FESTİVALDE GÜRDİL’E ÜLKE DELEGASYONLARI VE BELEDİYE TEŞEKKÜR PLAKETİ SUNDULAR.BEŞ GÜN SÜREN FESTİVALDE BÜYÜK ÖDÜLÜ LİTVANYA ELDE ETTİ. TOLGA GÜRDİL ŞUBAT 2018'DE İSTANBUL'DA GERÇEKLEŞEN EMITT ULUSLARARASI TURİZM FUARINA DAVETLİ OLARAK KATILDI VE ÇEŞİTLİ BELEDİYE BAŞKANI VE ÜLKE DELEGASYONLARIYLA TEMASLARDA BULUNDU.GÜRDİL MART 2018'DE WAFA ÇOCUK VE GENÇLİK FESTİVALLERİ GENEL DİREKTÖRÜ SIFATIYLA 2017 WAFA MÜZİK ÖDÜLLERİNİ AÇIKLADI.TOLGA GÜRDİL MART 2018 TARİHİNDE BÜKREŞ'TE GERÇEKLEŞEN ABBA TRIBUTE BAND KONSERİNE DAVETLİ OLARAK KATILDI.TOLGA GÜRDİL MAYIS 2018 TARİHİNDE ROMANYA CAMPLUNG'DA GERÇEKLEŞEN ULUSLARARASI STARTS OF SONG MÜZİK FESTİVALİNDE JÜRİ ÜYELİĞİ GÖREVİNİ ÜSTLENDİ.GÜRDİL HAZİRAN 2018'DE UKRAYNA ODESA'DA GERÇEKLEŞEN ULUSLARARASI BRAVİSSİMO MÜZİK FESTİVALİNDE,ULUSLARARASI JÜRİ BAŞKANI OLARAK GÖREV ALDI.FESTİVALDE TÜRK EKİBİNDEN SOLİST YARIŞMACI NİL DÖNMEZ GRAND PRIX KAZANDI.TOLGA GÜRDİL HAZİRAN 2018'DE BULGARİSTAN'IN VARNA-ALBENA BÖLGESİNDE GERÇEKLEŞEN ULUSLARARASI TRIXİE MÜZİK FESTİVALİNDE JÜRİ ÜYESİ OLARAK GÖREV ALDI.AYRICA GÜRDİL YİNE BULGARİSTAN ALBENA'DA DÜZENLENEN GENÇ KIZ HOKEY TURNUVASINDA TÜRKİYE EKİBİNİN PROTOKOL KONUĞU OLARAK TÜRKİYE-ROMANYA MAÇINA KATILDI.GÜRDİL TEMMUZ 2018'DE KAZAKİSTAN'IN ASTANA KENTİNDE GERÇEKLEŞEN ULUSLARARASI SHATTYK ASTANA MÜZİK FESTİVALİNDE JÜRİ ÜYESİ OLARAK GÖREV ALDI.TOLGA GÜRDİL KASIM 2018'DE AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİNİN NEW YORK ŞEHRİNDE GERÇEKLEŞEN ULUSLARARASI PEARL OF NEW YORK MÜZİK FESTİVALİNDE JÜRİ ÜYESİ OLARAK GÖREV ALDI.AYRICA GÜRDİL BROADWAY'DE BİR ÇOK MÜZİKALE DAVETLİ OLARAK KATILDI.GÜRDİL 2018 NEW YORK ULUSLARARASI MARATONUNDA PROTOKOL KONUĞU OLARAK YERALDI.TOLGA GÜRDİL KASIM 2018'DE LİTVANYA KAUNAS'DA GERÇEKLEŞEN KAUNAS TALENT ULUSLARARASI MÜZİK YARIŞMASINA JÜRİ ÜYESİ OLARAK KATILDI.

GÜRDİL ŞUBAT 2019’DA İSTANBUL’DA GERÇEKLEŞEN EMITT ULUSLARARASI TURİZM FUARINA DAVETLİ OLARAK KATILDI VE YEREL YÖNETİM,KATILIMCI ÜLKE DELEGASYONLARIYLA TEMASLARDA BULUNDU.TOLGA GÜRDİL MART,NİSAN,MAYIS 2019 DÖNEMİNDE ROTARY CLUB KURUCU SAYMANI OLARAK ÇEŞİTLİ SOSYAL YARDIM ÇALIŞMALARINDA YERALDI.AYRICA BÖLGE RESMİ ŞARKISININ BESTESİNİ YAPTI.HAZİRAN 2019 TARİHİNDE ROTARY BÖLGE KONFERANSINA KATILAN GÜRDİL’E BÖLGE GUVERNORÜ TARAFINDAN SAHNEDE TEŞEKKÜR VE ONUR ÖDÜLÜ TAKDİM EDİLDİ.TOLGA GÜRDİL HAZİRAN 2019’DA İTALYA’DA NAPOLİ-MAİORİ BÖLGESİNDE GERÇEKLEŞEN EUROKIDS-EUROTALENT ULUSLARARASI GENÇ MÜZİSYENLER YARIŞMASI VE MÜZİK FESTİVALİNDE ULUSLARARASI JÜRİ BAŞKANI OLARAK GÖREV ALDI.OTUZ KİŞİLİK BİR TÜRK DELEGASYONUYLA FESTİVALDE BULUNAN GÜRDİL,BAŞARILI JÜRİ BAŞKANLIĞI DOLAYISIYLA İTALYAN YÖNETİMDEN ONUR VE TEŞEKKÜR ÖDÜLLERİ ALDI.YARIŞMADA TÜRKİYE DİLARA TAŞKUT’UN ESERİYLE ÖZGÜN BESTE DALINDA BİRİNCİ OLDU.TOLGA GÜRDİL TEMMUZ 2019’DA BÜKREŞ’TE GERÇEKLEŞEN ASIAN FOOD FESTİVALİNDE PARTNER VE KONSER ORGANİZATÖRÜ OLARAK BULUNDU.GÜRDİL’İN ORGANİZE ETTİĞİ KONSERLERDE TÜRK VE ROMEN SANATÇILAR SAHNE ALDI.GÜRDİL’E TEŞEKKÜR VE ONUR ÖDÜLLERİ SUNULDU.TOLGA GÜRDİL EYLÜL 2019 TARİHİNDE KOSOVA’DA GERÇEKLEŞEN ULUSLARARASI RISING STARS MÜZİK FESTİVALİNDE ULUSLARARASI JÜRİ BAŞKANI OLARAK GÖREV ALDI.GALA’DA TOLGA GÜRDİL’İN YANINDA YERALAN KOSOVA BAŞBAKANI VE FESTİVAL BAŞKANI,GÜRDİL’E ONUR ÖDÜLÜ VE TEŞEKKÜRLERİNİ SUNDULAR.TÜRKİYE ADINA YARIŞMAYA KATILAN RUS ŞARKICI KSENIA,SOLİST DALINDA ÜÇÜNCÜLÜK ELDE ETTİ.SANATÇI AYRICA FESTİVALDE BESTESİ TOLGA GÜRDİL’E AİT BROKEN ADLI ESERİ SESLENDİRDİ TOLGA GÜRDİL’İN EKİM 2019 İTİBARİYLE SANAT YAŞAMINI ŞÖYLE BİR GÖZDEN GEÇİRDİĞİMİZDE,21 ÜLKEDE GERÇEKLEŞEN 105 ULUSLARARASI FESTİVALDE ÜST DÜZEY GÖREVLER ALDIĞINI, (FESTİVAL BAŞKANI,SÜPERVİZÖR,YAPIMCI,GENEL YÖNETMEN,JÜRİ BAŞKANI VE JÜRİ ÜYESİ OLARAK) 36 ÜLKEDEN SANATÇILARLA PRODÜKTÖR,MÜZİSYEN VE UZMAN OLARAK ÇALIŞTIĞINI VE 40’IN ÜZERİNDE ÜLKEDEN BESTECİ OLARAK VE ÇEŞİTLİ ALANLARDA YÜZLERCE ÖDÜL KAZANDIĞINI GÖRÜYORUZ


1981

2001

PİYANO ÖĞRETMENİ DEVLET SANATÇISI GÜLAY UĞURATA İLE ...

 

NEZAHET NUREDDİN EGE
TOLGA GÜRDİL,LİSE EĞİTİMİNİ NEZAHET NUREDDİN EGE TARAFINDAN KURULAN ÖZEL ERENKÖY GÜNEŞ KOLEJİNDE TAMAMLADI.NEZAHET HANIM,OKULUN İÇİNDE BULUNDUĞU GENİŞ ORMANLIK ALANDA YERALAN KÖŞKÜNDE YAŞAMININ SONUNA KADAR ÖĞRENCİLERİYLE YAŞADI.NEZAHET HANIM ÇOK SEVDİĞİ ÖĞRENCİSİ TOLGA GÜRDİL'İ SANATSAL ÇALIŞMALARINDA HER ZAMAN DESTEKLEMİŞ,İLK BAŞARILARINDA DAİMA YANINDA OLMUŞTUR.


AİLESİNDEN KISA KISA...

TOLGA GÜRDİL'İN BÜYÜK DEDESİ,İSTİKLAL SAVAŞI GAZİSİ VE
İSTİKLAL MADALYASI SAHİBİ
BEHÇET OKTAR
(BULGARİSTAN/DELİORMAN)
TOLGA GÜRDİL'İN DEDESİ

HAVA TABİP ALBAY OP. DR. TEKİN OKTAR


(İLK FOTOĞRAF MÜNİR NURETTİN SELÇUK İLE BİR PROVADAN...)HAVA TABİP ALBAY OP. DR. TEKİN OKTAR

1923 ANKARA DOĞUMLU.1944 YILINDA İSTANBUL TIP FAKÜLTESİ ASKERİ TIBBİYESİNDEN MEZUN OLDU.1948 YILINDA GÜLHANE ASKERİ AKADEMİSİNDE İHTİSASINI TAMAMLADI.1951 YILINDA GENEL CERRAH OLARAK HAVA KUVVETLERİ KADROSUNA ALINDI.AYNI YIL ESKİŞEHİR HAVA HASTANESİNE KURUCU CERRAH OLARAK ATANDI.1956 YILINDA DEVLET DEMİRYOLLARI HASTANESİNDE CERRAHİ KLİNİK ŞEFİ OLARAK GÖREV ALDI.TEKİN OKTAR,ESKİŞEHİR İL SAĞLIK VE SOSYAL YARDIM MÜDÜRLÜĞÜ GÖREVİNDE BULUNDU.BİR DÖNEM NATO'DA GÖREV YAPTI.1998 YILINDA YETMİŞBEŞ YAŞINDA HAYATINI KAYBEDEN OKTAR,ASKERİ TÖRENLE TOPRAĞA VERİLDİ.TEKİN OKTAR,TÜRK SANAT MÜZİĞİ KONUSUNDA ÇALIŞMALAR YAPMIŞ,BİR DÖNEM PİYANO ÇALMIŞTIR.VALİ,PROF.YILMAZ BÜYÜKERŞEN VE DR.TEKİN OKTAR,A.Ü.ÖĞRETİM YILI AÇILIŞINDA...TOLGA GÜRDİL,ÇOCUKLUK YILLARINDA DEDESİ İLE...(ESKİŞEHİR SUBAY ORDUEVİ)
TOLGA GÜRDİL ONDÖRT YAŞINDA DEDESİNE EŞLİK ETTİĞİ BİR RESMİ GEZİDE...(ANKARA)

1981 TOLGA GÜRDİL KONUŞMA YAPARKENTOLGA GÜRDİL ANNEANNESİ VE ÜMRAN TUNÇ İLE...TOLGA GÜRDİL'İN ANNEANNESİ
AYTEN ERBUĞ ŞEYH
İZMİR DOĞUMLU.BABASI ASKERİ DOKTOR.
TOLGA GÜRDİL'İN ANNESİ
NURHAN OKTARANKARA DOĞUMLU.ECZACI VE RESSAM.ESKİŞEHİR'DE ÜNİVERSİTE DIŞINDA SANAT FAALİYETLERİNİ İLK BAŞLATAN KİŞİ.SANAT KLÜBÜ KURUCUSU.OKUDUĞU YENİ KOLEJ YILLARINDA İLK RESİM ÖĞRETMENİ PROF.YILMAZ BÜYÜKERŞEN.
NURHAN OKTAR AYNI ZAMANDA PİYANO İLE DE İLGİLENMİŞ,BESTE ÇALIŞMALARI YAPMIŞTIR.SÖZ YAZARI OLARAK BRONZ GÜVERCİN ÖDÜLÜ,EUROVISION ŞARKI YARIŞMASINDA İKİNCİLİK VE ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLLERİ,TRT ALTIN ANTEN YARIŞMASINDA İKİ MANSİYON ÖDÜLÜ,İSVEÇ FESTİVALİNDE İKİNCİLİK ÖDÜLÜ BULUNMAKTADIR.RESSAM OLARAK BİR ÇOK KİŞİSEL VE KARMA SERGİDE YERALMIŞTIR.


NURHAN OKTAR,ECZACILIK FAKÜLTESİ YILLARINDA...

NURHAN OKTAR BİR ÇALIŞMA SIRASINDA...

TOLGA GÜRDİL ONBEŞ YAŞINDA ANNESİYLE BİR DANS SIRASINDA...
GÜRDİL'İN İLK DANS ÖĞRETMENİ ANNESİ...DAHA SONRA ANNESİNİN YÖNLENDİRMESİYLE ÜMİT İRİS'DEN PROFESYONEL DANS DERSLERİ ALMIŞTIR.

TOLGA GÜRDİL ORTAOKUL YILLARINDA BİR TENİS MAÇI SONRASI ANNESİYLE...
(TOLGA GÜRDİL BABASININ KURUCULARI ARASINDA YERALDIĞI TENİS İHTİSAS KLÜBÜNDE TENİS ALANINDA BİR ÇOK BAŞARI KAZANDI)22.12.1988,HÜRRİYET GAZETESİTOLGA GÜRDİL HENÜZ ONÜÇ,ONDÖRT YAŞLARINDAYKEN ANNESİ TARAFINDAN KURULAN SANAT KLÜBÜNDE BİR ÇOK FAALİYETDE GÖREV ALMIŞTI...(BİR SERGİ AÇILIŞINDAN)

 

TOLGA GÜRDİL'İN ONBEŞ YAŞINDA İLK ÇALIŞMA OFİSİ (1989)


TOLGA GÜRDİL,SANAT KLÜBÜ FAALİYETLERİNDEN BİRİNDE...

TOLGA GÜRDİL,DUYGU ASENA VE ANNESİ NURHAN OKTAR İLE...

DUYGU ASENA'DAN TOLGA GÜRDİL'E MİNİK BİR NOT...


TOLGA GÜRDİL, ANNESİ İLE...(1999)(1990)
TOLGA GÜRDİL BABASI DR.ÖNER GÜRDİL,ANNESİ NURHAN OKTAR GÜRDİL İLE BERABER. BİRDE LUCKY....
TOLGA GÜRDİL'İN BÜYÜKBABASI
HASAN OĞUZ GÜRDİL
KİLİS DOĞUMLU OĞUZ GÜRDİL,TAM ANLAMIYLA ÇAĞDAŞ BİR CUMHURİYET ÖĞRETMENİYDİ.AYNI ZAMANDA HEYKELTRAŞ...

TOLGA GÜRDİL BİR DOĞUM GÜNÜNDE BÜYÜKBABASI İLE...


TOLGA GÜRDİL'İN BABASI

DR.ÖNER GÜRDİL
1947 DENİZLİ DOĞUMLU,DİŞ HEKİMİ.ÖNER GÜRDİL AMATÖRCE PİANO İLE İLGİLENMİŞ OLMAKLA BERABER,ASIL İLGİ ALANI SPOR OLMUŞTUR.PROFESYONEL ANLAMDA TENİS ÖDÜLLERİ BULUNMAKTA,AYRICA KAR KAYAĞI YAPMAKTADIR.

TOLGA GÜRDİL BABASI İLE...TOLGA GÜRDİL BABASI İLE...

 
TOLGA GÜRDİL (ULUDAĞ 1990)

AMATÖR KAPTAN OLAN TOLGA GÜRDİL,GENÇLİK YILLARINDA EN ÇOK ZAMANINI TEKNESİNDE GEÇİRİYORDU...TOLGA GÜRDİL YİNE BİR GÜN BATIMI YOL ALIRKEN...


BİR TEKNE YARIŞINDAN...(1998)

 

 

TOLGA GÜRDİL,1998-1999-2000 YILLARINDA,BÜTÜN TÜRKİYE'Yİ DOLAŞARAK TARİHİ VE KÜLTÜREL BİR ARŞİV OLUŞTURDU.HER BÖLGEYİ KENDİ OBJEKTİFİNDEN RESİMLEDİ...

TÜRKİYE TURUNDAN BİR MOLA,BİR KARE...(1998)


TARİHE BİR BAKIŞ,BİR KARE...(SAFRANBOLU 1999)

TÜRKİYE TURUNDAN YÜZLERCE KAREDEN BİRİ...(DİYARBAKIR)


DOĞANIN İÇİNDEN BİR NEFES,BİR KARE...(TRABZON,MAÇKA 1999)

 

YAŞAMDAN BİR KARE...(2000)

 

VE YAŞAMIN ANLAMI...(2001)


TOLGA GÜRDİL ÇEKİMLERİNDE KAZ DAĞLARINA GENİŞ YER VERMİŞTİR.BU ARADA ATLARA KARŞI AYRI BİR TUTKUSU VARDIR.

 


'İNANCINIZ NE OLURSA OLSUN EN BÜYÜK İBADET YARADILANI SEVMEKTİR.SEVMEK KORUMAK,KOLLAMAKTIR.HAYVANLARI HOR GÖRENLER YADA PİS,V.B.BAHANELERLE UZAK TUTANLAR BENİM İNANCIMA GÖRE EN BÜYÜK GÜNAHKARLARDIR.'
TOLGA GÜRDİL


TOLGA GÜRDİL,LİSE YILLARINDA LEO KULÜBÜ BÜNYESİNDE BAŞARILI ÇALIŞMALARA İMZA ATTI.KULÜP ÜYELERİ İLE BİR ANITKABİR ZİYARETİNDEN...
(TOLGA GÜRDİL,İSTANBUL'DA 1995 YILINDA GERÇEKLEŞEN AVRUPA LEO FORUMUNUN SANAT ORGANİZASYONUNU GERÇEKLEŞTİRDİ.KATILAN ÜLKELER GÜRDİL'E TEŞEKKÜR PLAKETİ SUNDULAR.)

 

İSVEÇ ÖDÜLÜ SONRASI BİR TRT RÖPORTAJINDAN...


DENİZ ŞAFAK YAPRAK VE FİGEN ÇAKMAK İLE...

TOLGA GÜRDİL TRT ALTIN ANTEN BESTE YARIŞMASINDA FİNALE KALAN ESERİNİN SOLİSTİ CIHAN OKAN VE EKİP ARKADAŞLARIYLA...

 

BİR PAZAR PROGRAMININ GAZETE KÜPÜRÜ...


1991 - İLK ÖDÜL BRONZ GÜVERCİN
BESTECİ TOLGA GÜRDİL VE EKİBİ
( TOLGA GÜRDİL 17 YAŞINDA )
( ARANJÖR : GARO MAFYAN,SOLİST : CANDAN ERÇETİN )


HAFTASONU GAZETESİNDEN...


TOLGA GÜRDİL EUROVISION EKİBİYLE...


HÜRRİYET GAZETESİ (EUROVISION İKİNCİLİĞİ)


1993 KAZAKİSTAN ALMA-ATA
ASYAVİZYON ÖZEL ÖDÜLÜ
(BESTECİ TOLGA GÜRDİL,SOLİST SİNAN ERKOÇ VE GRUP 34 TR 93)

KAZAKİSTAN...1993

 

KAZAKİSTAN ALMA-ATA TURUNDA SİNAN ERKOÇ VE TRT MÜZİK DAİRESİ BAŞKANI MİNE ÇALIŞAL İLE...

ASYAVİZYON ÖZEL ÖDÜLÜ ALAN EKİP...

1992 BEYAZ GÜVERCİN KOKTEYLİ BİR DERGİ FOTOĞRAFI...

 

BESTECİ TOLGA GÜRDİL 1992 BEYAZ GÜVERCİN YARIŞMASINDA FİNALE KALAN EKİBİ İLE...

 

SOPOT FESTİVALİ SEPETÇİLER KASRI ÖZEL BASIN KOKTEYLİNDEN
BİR GAZETE KÜPÜRÜ...

SOPOT DÖNÜŞÜ BİR TV PROGRAMI HABERİ...

 

1992 EUROVISION ÜÇÜNCÜLÜK
1992 - POLONYA EN İYİ BESTECİ ÖDÜLÜ
BESTECİ TOLGA GÜRDİL VE EKİBİ
( AŞKIN NUR YENGİ , MELİS SÖKMEN , ERCÜMENT VURAL )


1992....TOLGA GÜRDİL - AŞKIN NUR YENGİ İLE
SOPOT
1989...SEDEN GÜREL ( KUTLUBAY ) İLE
İSTANBUL GELİŞİM STD.


ATTİLA ATASOY VE EŞİ İLE...

FİGEN ÇAKMAK VE SOPOT FESTİVAL BAŞKANI
WOJCİECH KORZENİEWSKİ İLE...

TOLGA GÜRDİL'İN SANAT YAŞAMININ İLK ONBEŞ YILINDA BİRLİKTE ÇALIŞTIĞI BAZI İSİMLER :


GARO MAFYAN , TURHAN YÜKSELER , MELİH KİBAR , ÜMİT EROĞLU ,

SÜHEYL DENİZCİ YÖNETİMİNDE TRT JAZZ ORKESTRASI , ,ATTİLA ATASOY , RIFAT ILGAZ , ORHAN ŞAİK GÖKYAY , DUYGU ASENA ,, BARIŞ MANÇO , SERTAP ERENER , SEDEN GÜREL , LEVENT YÜKSEL , CANDAN ERÇETİN , SİNAN ERKOÇ ,, CİHAN OKAN, TARIK SEZER , SEVİNGÜL BAHADIR , AZRA , AYLİN VATANKOŞ , BURCU GÜDENN , MİNÖR ÖZGÜN CAN , LALE ÖZDEMİR , EZGİ ÜSTÜN , EMEL GUNCA , ASLIGÜL SARISOY,SOY , BÜLENT OSMA , ÇİĞDEM TUNÇ , GÖKHAN , HAKAN CUMHUR , ÖZCAN ŞENYAYLAR , NADİA BOTEVA , YUSUF BÜTÜNLEY , ARZU , ERDEM SÖKMEN , İSMAİL SOYBERK , AHMET ÖZDEN , ERDAL UĞURLU , LALEPER AYTEK , SEDEF DELEN , BURAK ERTAŞ , SEVGİ ÖZTOPRAK ,ALİ RIZA TÜRKER, BÜLENT ÖZVEREN , ÖMER ÖNDER , KORAY KASAP , NURETTİN IRMAK , AŞKIN NUR YENGİ , MELİS SÖKMEN , ERCÜMENT VURAL , ERCAN IRMAK , ZELİHA SUNAL , DENİZ ŞAFAK YAPRAK , KAMİL ÖZLER , ÖZGÜR ARCAN ,GÖKSUN ÇAVDAR , FATİH DOĞANER , BORA DİCLE , CENGİZ ERCÜMER , MUAMMER TOKMAK , GÜN ,CEYNUR BİÇER , LEVENT YALAZ ,, ÇİÇEK KANTER , ALPER BABAYAĞMUR , KUDRET SÖZER , MUSTAFA MAYADAĞ , ERMAN BABAOĞLU , LEVENT CONKER , İRİS ŞENTÜRKER , FİGEN ÇAKMAK , CAN ERDOĞAN , GÖKSAN ARMAN, V . B . . ...

NOT: YUKARIDA Kİ İSİMLER TOLGA GÜRDİL'İN KAPSAMLI BİYOGRAFİSİNDEN ALINARAK YAZILMIŞTIR.SIRALAMA HERHANGİ BİR ANLAM İÇERMEZ.GÜRDİL'İN SANAT YAŞAMINDA BİRLİKTE ÇALIŞTIĞI ANCAK YUKARIDA Kİ LİSTEDE YER ALMAYAN ÇOK SAYIDA Kİ ÖNEMLİ İSİMDEN ÖZÜR DİLERİZ.

EUROVISION 2000
TOLGA GÜRDİL'İN EKİBİ
(ULUSLAR ARASI EN RENKLİ PERFORMANS)

 

ZELİHA SUNAL EUROVISION ŞARKI YARIŞMASI TÜRKİYE FİNALİNDE TOLGA GÜRDİL'İN ESERİNİ SESLENDİRİRKEN...
(KOREOGRAF KORAY KASAP)

TOLGA GÜRDİL,EUROVISION TANITIM FİLMİNİN HAVADAN
YAPILAN ÇEKİMLERİ DÖNÜŞÜNDE...

EUROVISION 2001
TOLGA GÜRDİL'İN EKİBİ (İKİNCİLİK)

 

TOLGA GÜRDİL EKİBİYLE BİR PROVADAN...


TOLGA GÜRDİL'İN İSTEĞİYLE EUROVISION TANITIM FİLMLERİNDEN BİRİ TEMA VAKFI ARAZİSİNDE ÇEKİLDİ.TABİ TÜM EKİP ÜYELERİ TOLGA GÜRDİL'İN BAŞKANLIĞINDA AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARINA KATILDI.

 

 

TOLGA GÜRDİL'İN EUROVISION 2001 SOLİSTİ CEYNUR...
(TOLGA GÜRDİL'İN OBJEKTİFİNDEN)

 

TOLGA GÜRDİL'İN EUROVISION SOLİSTİ SEMRA SARPKAYA BİR PROVA SIRASINDA...(FOTOĞRAF TOLGA GÜRDİL)

2001 YILINDA KAZAKİSTAN FESTİVALİNE İKİNCİ KEZ KATILMAYA HAK KAZANAN TOLGA GÜRDİL,ÖMER ÖNDER'İN SUNDUĞU SAYISAL GECE PROGRAMINDA SOLİSTİ ASLIGÜL SARISOY İLE...
(SAHNE ARKASI PLAZMA)

TOLGA GÜRDİL TRT PROGRAMI ÖNCESİ 2001 KAZAKİSTAN FESTİVALİ SOLİSTİ ASLIGÜL SARISOY İLE...


TOLGA GÜRDİL,2001 YILINDA HAZIRLANAN EUROVISION KATALOĞUNDA,EN ÇOK FİNALLERDE YERALAN İLK ON BESTECİ ARASINA GİREREK EUROVISION TARİHİNDE YERİNİ ALDI.
(SIRALAMA İLK OLARAK, EN ÇOK ESERİ FİNALE KALAN BESTECİ,İKİNCİ OLARAK EUROVISION FİNALLERİNE KATILDIĞI YIL ÖNCELİĞİ VE SON OLARAK SAHNE SIRASINA GÖRE YAPILMIŞTIR.)

 EUROVISION PARTİLERİNDEN BİR KARE...

 

2004 EUROVISION ŞARKI YARIŞMASI ULUSLARARASI FİNALİ


BÜLENT ÖZVEREN İLE FESTİVAL VADİSİNDE...RUSLANA İLE....
(TOLGA GÜRDİL O YIL MENAJERİ GELA İLE RUSLANA'YA
DESTEK VERDİ.RUSLANA 2004 YILINDA BİRİNCİLİĞİ ELDE ETTİ.)

 

SELMİ ANDAK İLE...

 

ÇIRAĞAN SARAYI EUROVISION AÇILIŞI – 2004

 

MÜZİK OKULU VE MÜZİK MERKEZİ
KURUCU : TOLGA GÜRDİL ( FA MÜZİK 2000 YILI )
( TOLGA GÜRDİL TARAFINDAN ATANAN BÖLÜM BAŞKANLARI :
MERİÇ SÜMEN,ALTAN GÜNBAY,MÜVEDDET GÜNBAY,MİNE MUCUR,LEVENT YALAZ,İRİS ŞENTÜRKER,YUSUF BÜTÜNLEY,DOĞAN KOSPANÇALI )TOLGA GÜRDİL FA MÜZİK OKULUNDA Kİ ODASINDA...

TOLGA GÜRDİL FA MÜZİK OKULUNDA BİR SEMİNERDE...

SEZEN CUMHUR ÖNAL İLE...


(TOLGA GÜRDİL'İN KURUCULUĞUNDA FA MÜZİK YAPIM,GÜRDİL SES KAYIT STÜDYOSU(YHB),
GÜRDİL PRODUCTION)
1994 – 2000GÜRDİL PRODÜKSİYON
MERKEZ OFİS/KALAMIŞ (1998)

TOLGA GÜRDİL,GÜRDİL SES KAYIT STÜDYOSUNDA (TEŞVİKİYE YHB) PRODÜKSİYONLARDAN BİRİ ÜZERİNDE ÇALIŞIRKEN...


BİR REKLAM ÇALIŞMASI...(1998)
TOLGA GÜRDİL'İN TAM PRODÜKSİYON ÇALIŞMALARINDAN
BİR KAÇI . . .ALBÜM KAPAĞI...

SOSYAL YARDIM ÇALIŞMALARI BÜNYESİNDE Kİ İLK PRODÜKSİYON
1995 DİNAR ALBÜMÜ , KLİP VE YARDIM KAMPANYASI
( SİBEL TÜZÜN,MELİH KİBAR,BENDENİZ,FİGEN ÇAKMAK,RESSAM ÇAĞLAR,FUAT GÜNER,RAFET EL ROMAN,HARUN KOLÇAK VE BİR ÇOK SANATÇININ KATILIMIYLA VE DEVLET DESTEĞİYLE )
DİNAR KAYMAKAMI ATİLLA DURMUŞ İLE...


TOLGA GÜRDİL ÇALIŞMA SIRASINDA...
TOLGA GÜRDİL'İN İLK PRODÜKSİYONU...NİSAN
(İMAJ BURAK ERTAŞ,FOTOĞRAFLAR SEDEF DELEN)
KLİP : MUSTAFA MAYADAĞHÜRRİYET GAZETESİ...
GÖKHAN AKSOY


ARZU SEYHAN

AZRA
(İMAJ VE İSİM TOLGA GÜRDİL,FOTOĞRAFLAR LALEPER AYTEK)ZELİHA SUNAL
(İMAJ VE FOTOĞRAFLAR KORAY KASAP)2000 - TRT ARI STÜDYOSUGÜN
(FOTOĞRAFLAR ALPER BABAYAĞMUR)

TOLGA GÜRDİL'İN TAM PRODÜKSİYON ÇALIŞMALARINDAN BİR KAÇI . . .
( FA MÜZİK YAPIM , GÜRDİL SES KAYIT STÜDYOSU , GÜRDİL PRODUCTION )
1994 - 2000ULUSLARARASI PRODÜKSİYON ÇALIŞMALARINDAN ÖRNEKLER...
2000 - 2002

İLAHİLER SERİSİ            ROCK ALBÜM(KLİP YÖNETMENİ ERMAN BABAOĞLU)


TOLGA GÜRDİL TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN BARIŞ MANÇO KONSERİNDEN...

TEMPO, 13 OCAK 93
(PRODÜKTÖRLÜĞE BAŞLAMADAN BİR YIL ÖNCE)


PRODÜKTÖR TOLGA GÜRDİL,ARANJÖR YUSUF BÜTÜNLEY VE ALBÜMÜ PİYASAYA ÇIKACAK GENÇ SANATÇILARLA...(2001)


TOLGA GÜRDİL,2002 YILINDA TÜRK POPÜLER MÜZİĞİNİN UNUTULMAZ ESERLERİNİN VE SANATÇILARININ YENİ NESİLLERE AKTARILABİLMESİ AMACIYLA KURDUĞU NOSTALJİ CAFE'DE...UNUTULMAZ ALBÜMLER,POSTERLER,EFEMERA DÖKÜMANLAR V.B.İLE DEKORE EDİLEN MEKAN,ÇOK DEĞERLİ MİSAFİRLERİYLE BİR DÖNEM GEÇMİŞE YOLCULUK YAPTI...

NOSTALJİ CAFE...

TOLGA GÜRDİL...


ÖZEL BİR PROJE ÇALIŞMASINDA SAYIN SEVAN BIÇAKÇI İLE...


JCT KAPALIÇARŞI GÜNLÜĞÜ PROGRAMINI HAZIRLAYAN VE SUNAN TOLGA GÜRDİL,24 BÖLÜMLÜK BU BUTİK PROGRAMDA ÖZEL KONUKLARINDAN SAYIN NICK MERDENYAN İLE BİRLİKTE.....

TOLGA GÜRDİL,NİLÜFER,NİNO VARON, FAHİR ATAKOĞLU VE METE ÖZGENCİL İLE ÖZEL BİR PRODÜKSİYON ÇALIŞMASI İLE İLGİLİ ÇALIŞMA YAPARKEN...


VOLKAN KONAK İLE


USTA GAZETECİ,HEY DERGİLERİNİN MİMARI DOĞAN ŞENER İLE,ÖZEL BİR ARŞİV ÇALIŞMASI İLE İLGİLİ BİR ÇALIŞMA TOPLANTISINDAN.....

TOLGA GÜRDİL,MAESTRO&ELIZABETH PROGRAMI 1.KOLAJ ÇEKİMİ SIRASINDA ASİSTANI DİLAN DEMİR İLE...

 

TOLGA GÜRDİL,MAESTRO&ELIZABETH PROGRAMININ İLK AYLARINDA,TELEVİZYONDA GEÇ SAATLERE KADAR YAPTIĞI OFİS ÇALIŞMALARINDAN BİRİNDE...(2004)

MAESTRO&ELIZABETH PROGRAMI STÜDYO ÇEKİMLERİNDEN BİRİNDE...

 


MAESTRO&ELIZABETH PROGRAMI STÜDYO ÇALIŞMASINDAN...

MAESTRO&ELIZABETH ÖZEL GECESİ 2007

 

 


2007 -– AKM


2007 (MALTA&İRLANDA)

 


2008 CEMAL REŞİT REY KONSER SALONU

 

2008

TOLGA GÜRDİL,GENEL SANAT YÖNETMENLİĞİNİ YAPTIĞI STAGE İSTANBUL SANAT MERKEZİNDE,MÜZİK DİREKTÖRÜ CAN AKSEL AKIN VE DİĞER ÖĞRETİM GÖREVLİLERİ İLE BİRLİKTE...(2009)

TOLGA GÜRDİL,YAZAR OLARAK GÖREV ALDIĞI BİZİM MAHALLE KÜLTÜR DERGİSİNDE HEM MÜZİK TÜRLERİNİ TANITTI,HEMDE SOSYAL TOPLUM YAPISI VE MÜZİK TÜRLERİ ARASINDA Kİ İLİŞKİLERE DEĞİNDİ.

 

TOLGA GÜRDİL,SOKAK ÇOCUKLARINA DESTEK PROJESİ KAPSAMINDA HAZIRLANAN SOKAK KEDİSİ ADLI DERGİDE,HEM YAZAR,HEMDE YAYIN KURULU ÜYESİ OLARAK GÖREV ALDI.

SOKAK KEDİSİ DERGİSİ KÜNYESİNDEN...


EYLÜL 2009
TOLGA GÜRDİL'İN ORGANİZATÖRLÜĞÜNDE YAPILAN ÖZEL BAYRAM PROGRAMINDAN...
BERKANT,UTE-EROL BÜYÜKBURÇ İLE...EROL BÜYÜKBURÇ,İSKENDER DOĞAN, BERKANT,GİZEM KONSER SIRASINDA...

TOLGA GÜRDİL TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN BİR ORGANİZASYON SONRASI İSTANBUL DEVLET OPERASI SANATÇISI ÜMRAN AKPINAR İLE...

EROL BÜYÜKBURÇ İLE PROGRAM SONRASI...


TOLGA GÜRDİL TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN BİR BAYRAM ORGANİZASYONU SONRASI HÜRRİYET NARİN VE RESSAM ÇAĞLAR İLE...

TOLGA GÜRDİL TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEN BİR YILBAŞI PROGRAMI ÖNCESİ ATTİLA ATASOY İLE...

 


2009 BODRUM


MART 2010/STÜDYO

2009 BODRUM
WAFA TOPLANTI FOTOĞRAFI


YORUMSUZ !!!1950'Lİ YILLAR...TOLGA GÜRDİL'İN ANNESİNİN DOĞUM GÜNLERİNDEN BİRİ...1980'Lİ YILLAR...TOLGA GÜRDİL'İN DOĞUM GÜNLERİNDEN BİRİ...


TOLGA GÜRDİL & TOLGA GÜRDİL